27 Mayıs 2016 Cuma

Pentagon'dan YPG amblemi taşıyan ABD'li askerlerle ilgili açıklama

Diyarbakır'a Selahaddin Eyyubi Üniversitesi

Diyarbakır'da Selahattin Eyyubi Üniversitesi'nin kurulması Kurban Bayramı'ndan sonra TBMM onayına sunulacak.

27 Ekim 2012 Cumartesi 16:04
Diyarbakır'a Selahaddin Eyyubi Üniversitesi
Diyarbakır'da Selahattin Eyyubi Üniversitesi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin (ETÜ) bir fakültesi açılacak.
Sur ilçesinde daha önce Tıp Fakültesi, sonra Milli Eğitim Müdürlüğü binası olarak kullanılan tarihi mekan, TOBB ETÜ için tahsis edildi. TOBB ETÜ'nün bir fakültesinin açılacağı bina, bir iş adamı tarafından restore edilecek. Selahattin Eyyubi Üniversitesi'nin kurulması da Kurban Bayramı'ndan sonra meclisin onayına sunulacak.


Diyarbakır Valisi
Mustafa Toprak, Milli Emlak Müdürlüğü'ne kayıtlı ve tescilli bir binanın bulunduğunu, tarihi mekanda daha önce Tıp Fakültesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yer aldığını söyledi.


Tarihi binanın,
Maliye Bakanlığı 'nın uygun görüşü ile uzun süreli kira karşılığı TOBB ETÜ'ye verildiğini kaydeden Toprak, binanın onarımı ve restorasyonu için proje hazırlandığını, projenin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan geçeceğini bildirdi.


Proje onaylandıktan sonra Ali Ağaoğlu'nun binanın onarımını gerçekleştireceğini kaydeden Toprak, “Önümüzdeki yıl TOBB ETÜ'nün burada fakültesi açılacak. Çok güzel olacak. Tarihi bir mekanda fakülte hizmete girecek. Açılacak fakülte, iş dünyasının ihtiyacına cevap verebilecek bir branşta olacak” diye konuştu. / ajanslar

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

hd porno