HPG, Eruh'ta çatışma yaşandı: '1 Gerilla hayatını kaybetti'

HPG, Eruh'ta yaşanan çatışma ve çatışmada bir gerillanın yaşamını yitirdiği haberlerini doğrulayarak, yaşamını yitiren kadın gerillanın kimliğini açıkladı.

HPG, Eruh'ta çatışma yaşandı: '1 Gerilla hayatını kaybetti'

HPG Basın İrtibat Merkezi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Siirt’in Eruh ilçesi kırsalında gerçekleştirdiği operasyon esnasında HPG ile yaşadığı çatışmada Maxzume Muhammedzade (Sarya Onur) adlı gerillanın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

HPG açıklamasında, “Genel hareketimiz tarafından sürecin hassasiyetlerinin göz önüne alması, HPG’nin de bu konuda oldukça titiz ve dikkatli olmasına rağmen T.C. ordusunun 2015 yılı bahar süreci ile birlikte hem tahrikvari hem de provokatif faaliyetleri devam etmektedir” dedi.

13 Haziran’da Siirt’in Eruh ilçesinde askerler tarafından yapılan operasyonda hareket halinde olan HPG’lilere pusu kurulduğu belirtilen açıklamada, burada kısa süreli yaşanan çatışmanın ardından gerillaların duyarlı yaklaşmak adına bölgeden bir kademe geri çekildiği açıklandı. Yaşanan çatışmada 1 gerillanın yaşamını yitirdiği de belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER