Sebahat Tuncel'e polise tokat atmaktan ceza

DBP Eş Başkanı Sebahat Tuncel, 2011 Newroz’unda polis amirine tokat attığı için 1 yıl hapis cezası ve 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Sebahat Tuncel'e polise tokat atmaktan ceza

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, “kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından 1 yıl hapis cezası ve 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.

2011’de Silopi’deki Newroz kutlamalarında sırasında Demokratik Çözüm ve Barış Çadırı’na yapılan yürüyüşe gaz ve tazyikli su ile müdahale edilmiş, o dönem Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) milletvekili olan Sebahat Tuncel polislerle aralarında yaşanan tartışma sırasında dönemin Şırnak Emniyet Müdürü Murat Çetiner’e tokat atmıştı.

Çetiner, Tuncel hakkında manevi tazminat davası açmış ve Mart 2013’te Tuncel 25 bin lira para cezasına çarptırılmıştı. Tuncel’in milletvekilliğinin sona ermesinin ardından, Çetiner ceza davası açılması için başvuruda bulundu.

Davanın görüldüğü Silopi Asliye Ceza Mahkemesi, Tuncel’e “kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından ceza verirken, Tuncel’in “suçu alenen işlediği, haksız tahrik altında bulunmadığı, suçtan dolayı herhangi bir pişmanlık göstermediği ve tekrar işlemeyeceği hususunda bir kanaat oluşmadığı”nı söyleyerek ceza indirimi yapmadı.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER