10 ilde yüz yüze eğitime ara kararları geldi

Türkiye genelinde vakalarda yaşanan artış sonrası bazı illerde vaka ve hasta sayısını azaltmak için yüz yüze eğitime ara verildi.

10 ilde yüz yüze eğitime ara kararları geldi

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı güncel korona virüsü verilerine göre hasta sayısı, can kaybı ve ağır hasta sayısında artış yaşandı. Artan vaka sayıları ile birlikte bazı illerde yüz yüze eğitime de ara verildi. Yüz yüze eğitime ara verilen iller şöyle... 

Karabük

Valilik Mehmet Mescier Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Karabük Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun bazı personellerinde Covid-19 tespit edildiğini ve temaslı sayısının fazla olduğunu belirterek bu okulda dün itibarıyla, Karabük Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda da yarından itibaren 10 gün süreyle uzaktan eğitime geçildiğini açıkladı.

Yalova

Yalova İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, salgınla mücadele kapsamında resmi ve özel okulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda yarından itibaren uzaktan eğitime geçileceğini duyurdu.

Sakarya

Ferizli ilçesinde de Tekstil İşverenler Sendikası Halit Narin İlkokulu'nda 10 öğretmenin Covid-19 test sonucunun pozitif çıkması üzerine uzaktan eğitime geçildi.

Ankara

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 5, 6, 7. sınıflar ile lise hazırlık 9, 10, 11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı. İl genelinde ilkokullarda eğitim 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim şeklinde sürdürülecek. Ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda seyreltilmiş yüz yüze eğitim devam edecek. Okul öncesi eğitim kurumlarında ve özel eğitim okullarında tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecek. Birleştirilmiş sınıflı okullarda ve kırsal mahalle ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitim sürdürülecek.

Kastamonu

 Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde tedbirler kapsamında 5, 6 ve 7. sınıflarda uzaktan eğime geçilmesine karar verildi.

Erzurum

 Erzurum İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 7 Nisandan itibaren 5, 6, 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10, 11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

Afyonkarahisar

İl Hıfzıssıhha Kurulu Osmangazi mahallesindeki Nurten Telek İlkokulu’nda 12 Nisan’a kadar eğitim öğretimin uzaktan öğretim şeklinde sürdürülmesine karar verildi.

Eskişehir

 Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, salgınla mücadele tedbirleri kapsamında eğitim kurumlarının 8 ve 12. sınıfları haricinde uzaktan eğitime geçilmesi kararını aldı.

Manisa

Manisa'da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından salgının önüne geçilmesi ve halk sağlığının korunması amacıyla ortaokullarda 5, 6, 7. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesine, lise hazırlık, 9, 10, 11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesine karar verildi. / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER