Tercihlerde 'Üniversiteyi Bana Sor'

Gönüllü üniversite öğrencilerinin kurduğu "Üniversiteyi Bana Sor" platformu, tercih döneminde üniversite adaylarının merak ettiği tüm soruları yanıtlamaya çalışacak.

Tercihlerde 'Üniversiteyi Bana Sor'
 Bu yıl sınava girip tercih yapmaya hak kazanan öğrenciler 7- 14 Ağustos tarihleri arasında üniversite tercihlerini yapacaklar. Türkiye’nin farklı üniversitelerinde öğrenim gören gönüllü öğrencilerin bir araya gelerek kurduğu “Üniversiteyi Bana Sor” tercih dönemi dayanışma platformu, üniversite seçimi konusunda merak edilen tüm soruları yanıtlayacak.

‘TERCİH DÖNEMİ KİMSE YALNIZ KALMASIN’

“Tercih dönemi kimse yalnız kalmasın” sloganıyla üniversite adayı öğrencilerin merak ettiği tüm sorulara yanıt vermeye hazırlanan platform 2017 yılında kuruldu. Platform üyesi öğrenciler üniversiteler, bölümler ve şehirlerle ilgili deneyimlerini ve bilgilerini üniversite adayı öğrencilerle paylaşıyorlar. Bilgi verecek gönüllülerle yüz yüze görüşmeler yapılabileceği gibi internet sitesi, sosyal medya hesapları ve telefon üzerinden de sorular yanıtlanıyor. Ayrıca platform, gönüllü üniversiteli sayısını arttırarak daha fazla adaya erişmeyi hedefliyor.

ÜNİVERSİTEYİ BANA SOR’A NASIL ULAŞABİLİRSİNİZ?

Telefon numarası: 0554 197 41 85
Web adresi: www.universiteyibanasor.com
e-mail: universiteyibanasor@gmail.com
Facebook: @universiteyibanasor
Twitter: @unibanasor
Instagram: @universiteyibanasor

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER