Yüksekova'da kurallara uymayan okul servislerine ceza kesildi

Yüksekova’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, denetim komisyonu ve trafik jandarması ekipleri işbirliğiyle taşıma yapan okul servisleri denetlendi.

Yüksekova'da kurallara uymayan okul servislerine ceza kesildi

Bu kapsamda ilçenin Vezirli köyü İlk ve Ortaokulunun bulunduğu yolda  ortaokul ve lise öğrencilerini taşıyan servisler denetlendi.

Denetlemede araçların lastiklerinin durumu, dur levhasının bulundurulup bulundurulmadığı, emniyet kemerinin takılıp takılmadığı, evrak eksikliği  ve kapasitesinden fazla öğrenci taşıma gibi konularda servisler denetlendi.

Yol güzergahında  50 servis aracı denetlenirken taşıma kriterlerine uymayan servis şoförlerine cezai işlem uygulandı.

Emniyet kemeri, eksik evrak,  dur levhası bulundurmayan 6 servis şoförüne 950'şer lira kışlık lastik takmayan  bir servis şöförüne de 2 bin TL cezai işlem uygulandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu denetimlerimiz düzenli olarak devam edecek. Öğrencilerimizin can güvenliği bizim için önemlidir. Amacımız okulların işleyişine düzenli bir şekilde katkı sunmak ve öğrencilerin  zamanında okullarına ve derslerine ulaşımını sağlamaktır” denildi.

Yüksekova'da 8 bin 600 öğrencinin taşındığı ilçe genelinde 830 servis aracı hizmet veriyor. / Yüksekova Halkın Sesi Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER