ABD: Türkiye ile Brunson'ı görüştük

Beyaz Saray, Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Türkiye'nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın Pastör Andrew Brunson'ın durumunu görüştüğünü duyurdu. Görüşmenin, Kılıç'ın talebi üzerine yapıldığı belirtildi. Bloomberg'in Beyaz Saray muhabiri Jennifer Jacobs, Trump'ın Brunson karşılığında Türkiye'ye bir şey vermeyi reddetmesi nedeniyle görüşmede ilerleme sağlanamadığını iddia etti.

ABD: Türkiye ile Brunson'ı görüştük
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın bugün iki ülke arasında kriz sebebi olan Pastör Andrew Brunson hakkında bir görüşme yaptığı açıklandı.


Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, “Türkiye Büyükelçisi’nin talebi üzerine, John Bolton Büyükelçi Serdar Kılıç ile bugün Beyaz Saray’da görüştü” dedi. Sanders, görüşmede Brunson’ın ev hapsi şeklinde devam eden tutukluluğunun yanısıra ikili ilişkilerin ele alındığını söyledi.

Bloomberg’in Beyaz Saray muhabiri Jennifer Jacobs’ın sosyal medya hesabından aktardığına göre ise Bolton ve Kılıç’ın yaptığı görüşmede ilerleme sağlanamadı. Jacobs, Trump’ın, Brunson karşılığında Türkiye’ye bir şey vermeyi reddettiğini öne sürdü.

Öte yandan diplomasinin devam edeceği ancak Bolton, ABD’nin pazarlık yapmayacağı mesajı verildi.
(Dış Haberler)

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER