Adalet Bakanı Gül'den Berberoğlu açıklaması: Karar uygulanır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anayasa Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararını değerlendirdi: AYM kararlarına uyulması hukukun gereği.

Adalet Bakanı Gül'den Berberoğlu açıklaması: Karar uygulanır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AYM'nin Enis Berberoğlu ile ilgili hak ihlali kararı için, "Anayasa Mahkemesinin verdiği kararlar bağlayıcıdır" dedi. Bakan Gül ayrıca, Bakan Soylu'nun annesine yönelik hakaret içerikli paylaşım hakkında açıklama yaptı.

AYM'nin Enis Berberoğlu kararını değerlendiren Bakan Gül, "Eleştirilebilir ama bu uygulanmayacak anlamına gelmez. Kararlar uygulanmak için vardır. Hukuk devletinde de kurallar, hukukun emrettiği hükümler geçerlidir. AYM'nin kararları çerçevesinde olması gereken budur, kararların da uygulanması gerekir. Adaletin gözü bağlıdır. Kimsenin o gözün açılmasına izin vermemesi lazım. Hak neyse, hukuk neyse onun yerine getirilmesi hukukun gereğidir" dedi.

SOYLU'NUN ANNESİ İÇİN AÇIKLAMA

Bakan Gül, Bakan Soylu'nun tepki gösterdiği, annesine yönelik hakaret içerikli paylaşımla ilgili soruya ise "Kadınların onuru her şeyin üstünde. Anneler başımızın tacı. İçişleri Bakanımızın validelerine yapılan insanlık dışı saldırıyı, ifadeleri lanetliyorum. Alçak ifadeleri kullanan kişinin de hukuk önünde hak ettiği cezayı bulacağına inanıyorum. Bu konuda yasalarla ilgili ihtiyaçlar olduğu takdirde değerlendirmeler elbette yapılır" açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER