Ahmet Davutoğlu, AK Parti'den ihraç talebiyle disipline sevk edildi

Ahmet Davutoğlu'nun arasında olduğu 4 AK Partili ihraç istemiyle disipline gönderildi.

Ahmet Davutoğlu, AK Parti'den ihraç talebiyle disipline sevk edildi
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski milletvekilleri Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı kesin ihraç talebiyle AK Parti Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) bugünkü toplantısında yeni parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verildi.

Davutoğlu’nun yanı sıra eski vekiller Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı oybirliği ile disipline gönderildi.

Yeni parti kuracağı öne sürülen Davutoğlu’nun, son dönemde hükümete yönelik eleştirileri gündemdeydi. Davutoğlu, TV 5 yayınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 2016’dan beri 5 kez görüştüğünü ve anayasa değişikliği başta olmak üzere eleştirilerine ilettiğini söylemişti.

Davutoğlu, “Bunu çekingen, mahcup bir edayla söylemiyorum, kararlı bir şekilde söylüyorum: Ümidimizde çok ciddi zayıflama var, halkta da talep ve beklenti artıyor. Dolayısıyla yeni bir siyasi harekete ve partiye ihtiyaç var. Onlar (AK Parti) dese ki gelin konuşalım, konuşuruz. Eğer önümüzdeki günlerde bu çağrımız yanıtsız kalırsa yeni bir hali yeni bir yol olarak bağlamaz lazım. Dikkate alınmazsa yeni bir yoldan kastım da açıktır” demişti. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER