Ahmet Davutoğlu: Bazı yerlerde iktidarın adayına destek verebiliriz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yerel seçimler için "Bazı yerlerde o kadar iyi, dürüst ve liyakat sahibi aday çıkarırlar ki müzakere ederek iktidarın adayına destek verebiliriz" dedi.

Ahmet Davutoğlu: Bazı yerlerde iktidarın adayına destek verebiliriz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde bazı yerlerde AKP ve MHP'nin adaylarına destek verebileceklerini açıkladı, "Herkesle iş birliğine açık bir tablo sergileyeceğiz" dedi.

T24'ten Murat Sabuncu'ya konuşan Davutoğlu, "Pazartesinden itibaren bütün arkadaşlar tek tek illeri tekrar analiz edeceğiz. Nerelerde kimle iş birliği yapabiliriz, nerelerde tek başımıza girebiliriz, tespit edeceğiz. Önce Saadet Partisiyle bir ahdimiz var, onlarla istişare edeceğiz. Onlarla ortak bir zemin bulmaya çalışacağız. Sonra da, yerel seçim otonomdur, yani her yerde ayrı bir ittifak mantığı doğar. O ittifak mantığı içinde herkesle iş birliğine açık bir tablo sergileyeceğiz" dedi.

Sabuncu'nun "Herkes derken sanırım muhalefet partileri değil mi kast ettiğiniz" sorusuna ise Davutoğlu şu yanıtı verdi:

"Evet, esas itibarıyla muhalefet partileriyle ama ola ki bir yerde iktidar gerçekten bizim de benimsediğimiz iyi bir adayı çıkartır, o şehrin iyiliği içindir, onu da destekleriz. İlkesel olarak iktidar-muhalefet demeden bütün partilerle konuşmaya hazırız. Bazı yerlerde bizim adayımıza MHP ya da AK Parti destek vermek isterse 'Niye veriyorsunuz' demeyiz veya bazı yerlerde o kadar iyi, dürüst ve liyakat sahibi aday çıkarırlar ki müzakere ederek iktidarın adayına destek verebiliriz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER