Ahmet Faruk Ünsal'dan AA'ya HDP tepkisi

AK Parti eski milletvekili Ünsal, AA'nın 'Liderlerin bayram programları belli oldu' başlıklı haberinde HDP'ye yer vermemesine tepki gösterdi.

Ahmet Faruk Ünsal'dan AA'ya HDP tepkisi
 24 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi’nden Gaziantep Milletvekili adayı olan, eski AK Parti milletvekili Ahmet Faruk Ünsal, AA'nın 'Liderlerin bayram programları belli oldu' başlıklı haberinde HDP'ye yer vermemesine tepki gösterdi.

Ünsal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Anadolu Ajansı'nın 'Liderlerin Bayram Programı' başlıklı haberin içeriği ve görseline bakınca 10 ilde 1. olmuş, 6 milyona yakın oy almış ve 67 vekil çıkarmış olan partinin liderlerini göremiyorsunuz! Görmezden gelerek, yok sayarak hangi sorunu çözebileceksiniz" dedi.

'TÜRKİYE'NİN MESELELERİ BU ANLAYIŞLA ÇÖZÜLMEZ'

Ünsal bir sonraki mesajında ise şu ifadeleri kullandı:

"Siyasi partiler seçmenler ve kamuoyu tarafından özgürce eleştirilmelidir ancak medya ambargosu ile sadece partiyi değil seçmenlerini de cezalandırıyorsunuz! Sivil siyaseti güçlendireceğiniz yerde kör bir inatla daraltıyorsunuz! Türkiye’nin temel meseleleri bu anlayışla çözülemez!"

'AYRIŞTIRARAK BARIŞ OLMAZ'

Ünsal'ın, eleştirisine HDP’den de destek geldi. 25. ve 26. dönem milletvekili Müslüm Doğan, "Devletin ajansı ülkenin üçüncü partisini görmüyor. Bu körlüğün kimseye faydası olmaz. Bu görmezliğin anlamı nedir? Ayrıştırarak ötekileştirerek toplumsal barış ve uzlaşma olmaz. Yol yakın iken bu siyasetten geri dönün" dedi.

'BU BÖLÜCÜLÜK DEĞİLSE NEDİR*'

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da "Bu bölücülük değilse başka nedir ki" diye sordu.

AA'nın 'Liderlerin bayram programı belli oldu'” başlıklı haberinde Meclis'te temsiliyeti bulunmayan Vatan Partisi'ne ve temsiliyeti HDP'nin oldukça altında olan Saadet Partisi ile Demokrat Parti'ye yer verilmiş ancak HDP yöneticileriyle ilgili bilgi okuyuculara servis edilmemişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2018, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER