AK Parti'de temayül yoklaması: Aralık ayının sonuna kadar yetişecek

AK Parti Sözcüsü Çelik, İstanbul'da aday belirlemek için düzenlenen ve Erdoğan'ın yönettiği temayül yoklaması sonrası konuştu: Adayların ortaya çıkarılması konusunda titiz çalışmaları yapacağız.

AK Parti'de temayül yoklaması: Aralık ayının sonuna kadar yetişecek

AK Parti 31 Mart yerel seçimi öncesi İstanbul'da "temayül yoklaması" yaptı.

Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndaki toplantıyı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan yönetti.  

Toplantının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, açıklama yaptı.

Genel seçimlerdeki büyük başarılarından sonra bütün teşkilatlarla birlikte yerel seçimlere güçlü bir şekilde hazırlandıklarını söyleyen Çelik şunları söyledi:

"Toplantıyı Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız bizzat yönetmişlerdir. Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın konuşmasında ortaya koyduğu irade şudur: 'Burada ortak bir aklı tecelli ettirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. En derin ve en kapsamlı istişareleri yaparak ortak aklı hep beraber üreteceğiz.' O yüzden arkadaşlarımız hiçbir etki altında kalmadan, tam olarak hür iradeleriyle ilçelerde ve büyük şehirlerde hangi adayı görmek istiyorlarsa mevcut belediye başkanlarımızın olduğu yerlerde mevcut belediye başkanlarımızı değerlendirerek, belediye başkanlarımızın olmadığı yerde önerdikleri isimleri söyleyerek, mevcut belediye başkanlarımızın olduğu yerde yine varsa her bir teşkilat mensubumuzun bu çerçevede ilçe başkanlarımızın iradelerini ortaya koymaları için alternatif isimler de dahil olmak üzere bütün bu süreçlerin yansıtıldığı bir mekanizma güçlü bir şekilde çalıştırılmaktadır. Bu aslında bizim demokratik anlayışımızın en aşağıdan en yukarıya kadar siyasi kararları şekillendirme şeklindeki siyasi tarzımızın Türkiye'deki bütün demokratik hayata, bütün siyasi partilere örnek olacak bir modelidir."

Çelik, seçim takvimine ilişkin soruya ise şöyle yanıt verdi: "Sayın Cumhurbaşkanımız belirttiği gibi ifade ettiler. Bu çalışmalar aralık ayının sonuna kadar inşallah yetişecektir. Adayların ortaya çıkarılması konusunda tabii ki titiz çalışmaları yapacağız. Esas olan bu çalışmalarla iradenin ortaya çıkmasıdır. Ama onun ötesinde de herhangi bir şekilde geciktirmek gibi bir yaklaşımımız yok. Olgunlaştığı anda açıklayarak bir an evvel seçimler için teşkilatlarımızı ve adaylarımızı meydana çıkaracağız. Çünkü AK Parti teşkilatları ve Cumhur İttifakı topyekun milletimizle yeniden buluşmak için sabırsızlanıyor."  / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER