AK Parti ittifak görüşmeleri için tarih verdi

Yerel seçimler için Cumhur İttifakı olarak görüşmelere başlayacaklarını açıklayan AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Yılmaz, kongre sonrasını işaret etti.

AK Parti ittifak görüşmeleri için tarih verdi

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı, yerel seçimlerle ilgili Cumhur İttifakı ile görüşmelerin başlayacağını açıkladı. Yılmaz, "2018 yılındaki seçimden bugüne kadar MHP ve BBP ile son derece olgun, ittifak ruhuna herhangi bir şekilde zeval vermeyecek saygılı bir birlikteliğimiz oldu. Bu önümüzdeki günlerde de inşallah devam edecek" dedi.

'YENİDEN REFAH BAZEN İTTİFAK İÇİNDE BAZEN DIŞINDA'

DHA'da yer alan habere göre, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi.

Yerel seçimlerle ilgili Cumhur İttifakı ile görüşmelerin başlayacağını belirten Yılmaz, "Şüphesiz biz MHP ile ittifak içerisindeyiz. BBP de var. Yeniden Refah Partisi de zaman zaman bazı konularda ittifak içerisinde, bazı konularda da ittifak dışında hareket ediyor. İnşallah bu seçimde de ittifak içinde hareket ederiz. Biz bir kere müttefikiz. Mecliste bu dayanışmanın içerisindeyiz. Parlamentoda bunun güzel örneklerini ortaya koyuyoruz. 2018 yılındaki seçimden bugüne kadar MHP ve BBP ile son derece olgun, son derece ittifak ruhuna herhangi bir şekilde zeval vermeyecek saygılı bir birlikteliğimiz oldu. Bu önümüzdeki günlerde de inşallah devam edecek" diye konuştu.

'KONGREDEN SONRA GÖRÜŞMELER BAŞLAR'

Her iki tarafın da kendi çalışmalarını yaptığını söyleyen Yılmaz, "Henüz daha ittifakın ortakları bir araya gelip de konuyu müzakere etme noktasına gelmedik. Önümüzdeki günlerde zannederim ki büyük kongreden sonra görüşmeler olacak. Şu anda hepimiz kendi dersini, kendi ödevini yapıyor. Herkes kendi içinde kendi artısını, eksisini, durum değerlendirmelerini yapıyor. Önümüzdeki zaman içerisinde de biz hiç gecikmeksizin, bundan önce hangi olgunlukta ve seviyede bu işleri yaptıysak yine aynı şekilde yapacağız. Muhalefette biri 'Ben ittifak yapmayacağım. Kendi adayımı çıkartacağım' diyor. Diğeri de 'Öyle dediğine bakma, belli yerlerde anlaşacağız' diyor. Sonra dönüyor diğeri diyor ki 'Böyle dedik ama bazı yerlerde tabanda bazı şeyler olabilir' diyor. O gelgitler bizi çok ilgilendirmiyor. Biz işimizi çok iyi yapan, dersine de çok iyi çalışan bir ekibiz. Önümüzdeki günlerde aşama aşama bunlarla ilgili açıklamaları yapacağız. Henüz daha görüşmeler başlamadı ama her ittifak ortağı kendi hazırlıklarını yapıyor" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER