AK Partili Yavuz: O sözü kanıtlasınlar istifa ederim

AK Partili Ali İhsan Yavuz, "Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu" şeklinde bir ifadesi olmadığını söyledi ve "Kanıtlasınlar istifa edeceğim" dedi.

AK Partili Yavuz: O sözü kanıtlasınlar istifa ederim
İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığını kazanmasının ardından seçimin iptal edilme sürecinde aktif rol alan ve “Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu” sözüyle hatırlanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, böyle bir söylemi olmadığını iddia etti.

Partisinin Adapazarı’ndaki programına katılan Yavuz “Bizi tanımayan, bizi bilmeyen ya da aslında bizi iyi tanıdığı için korkudan ne yapacağını şaşıran ve bir anlamda manipülasyonun kurumsallaşmış bir görüntüsü halinde karşımızda duran bir CHP zihniyeti var” dedi. Yavuz şöyle devam etti:

‘CHP POST-TRUTH KÜLTÜRÜNDEN BESLENİYOR’

“Şu anda dünyada revaçta olan post-truth kültürünün en önemli yansımasını CHP zihniyetinde görüyoruz. CHP zihniyeti ezbercidir, sadece tribünlere oynar, tüm enerjisini hakikatin önemsizleşmesi için harcar. CHP post-truth kültüründen beslenir. Post-truth; 2016 yılında Oxford sözlüğü tarafından yılın kavramı seçilmiştir. Bu post-truth kültüründen beslenerek Trump seçimi kazanmıştır maalesef. Türkiye’de de bunun yansımalarını maalesef CHP’de görüyoruz. Post-truth şu demek; hakikat sonrası, yalanın siyaseti, gerçeğin anlamsızlaştırılması, değersizleştirilmesi ve bunun üzerine inşa edilen bir kültür. Post-truth kültüründen besleniyor CHP. Oxford sözlüğü tarafından yılın kavramı seçildi, aslında çok uzun süredir CHP’nin bunu nasıl uygulamaya çalıştığını bilseydi yılın en iyi, asrın en iyi post-truth kültüründen beslenenin de CHP olduğunu ilan ederdi.”

AK Partili Yavuz konuşmasında, kendisine atfedilen sözü de CHP’nin ürettiğini söyledi: “Ne oluyor bilmiyorum hani bana atfedilen meşhur bir söz var ya; hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu diye. Bunu da CHP’liler üretti, ben ses çıkartmıyorum diye bakmayın. Burada da söylüyorum eğer benim böyle bir sözüm varsa, gocunduğum için söylemiyorum çok da hoşuma gidiyor ve gıda da alıyorum açıkçası. Çünkü bunlarla uğraşsınlar yani sakız lazım, biz de işimizi yapalım. Ama bunu kendileri ürettiler, yok böyle bir söz. Bana birisi ispat etsin, ben istifa edeceğim. Ama eğer CHP ispat edemeyecek ise ve istifa edeceklerse onlardan bir tane ayakta kalmaz, hepsi düşmüş olur.” / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER