Arınç 'yeni parti' kurup kurmayacaklarını Selvi'ye söyledi

Referandum sonrası AK Parti'den ayrılacak bir grubun yeni parti kuracağı şeklinde çıkan iddialarla ilgili konuşan Bülent Arınç, tek isteklerinin "AK Parti’nin kendi hukuklarını koruması" olduğunu söyledi.

Arınç 'yeni parti' kurup kurmayacaklarını Selvi'ye söyledi

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında eski Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’la konuşmasını yazdı. Arınç, yeni bir parti kurmayacaklarını söyledi.

Abdullah Gül’ün babasının cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bakanların acısını paylaştıklarını belirterek başladığı yazısında Selvi, “AK Partililer sadece cenaze namazlarında bir araya gelmiyor. Son dönemlerde zedelenmeye çalışılsa da ‘kardeşlik hukuku’ önemli” dedi.

“Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Anayasa referandumu gösterdi ki Erdoğan’ın bu ülkede yüzde 52 oyu var. Erdoğan, kurulduğu günden bu yana AK Parti’yi bir başarıdan diğerine taşıdı. Ayrıca güçlü liderliği ile partiyi bir arada tutmayı başardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bu partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” dediği isimler Abdüllatif Şener, İdris Naim Şahin ve İdris Bal’dı. AK Parti’nin öncü kadrolarının hiçbir zaman ayrı bir parti arayışları olmadı” diyen Selvi, Arınç’ın ‘yeni parti’ yanıtını ise şöyle aktardı:

“Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’la konuştum. ‘Biz partimize, davamıza bağlılığımızı söylüyoruz. Ne parti kurması, biz iyi bir AK Partiliyiz. AK Parti’nin dışında bizim bir gözümüz yok’ dedi. Bülent Arınç’ın tek istediği AK Parti’nin kendi hukuklarını koruması, itibarsızlaştırma çabalarına izin verilmemesiydi.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER