CHP'liler Maltepe Cezaevi önünde nöbete başladı

CHP'liler Maltepe cezaevi önünde toplandı. İlçe örgütü burada nöbete başladı.

CHP'liler Maltepe Cezaevi önünde nöbete başladı
 Cumhuriyet Halk Partililer, tutuklanarak cezaevine konulan İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’na destek için Maltepe Cezaevi önünde toplandı. Aralarında milletvekilleri, İl, İlçe yöneticileri ve partililerin olduğu 100 kişilik grup, cezaevi karşısında iftar yaptı. Daha sonra alkışlar eşliğinde cezaevi kapısına yürüyen grup adına CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, bir açıklama yaptı.

Canpolat, İstanbul ilçe örgütlerinin cezaevi önünde nöbet tutacağını belirterek, “Biz bu akşama dağılıyoruz. Sadece Maltepe İlçe örgütümüz kalacak. 39 ilçe her gün burada nöbet tutacak. Biz yarın saat 11.00’de Maçka Parkı’nda buluşacağız. Maçka Parkı’nda genel başkanımızın gelişini bekleyeceğiz. Yarın bütün İstanbulluları Maçka Parkı’na bekliyorum” dedi.

Destek olmak için gelen bir partili ise, “Bugün destek olmaya geldik. Sorun, ülkemizin hukuksuz bir duruma sürükleniyor olması. Bu ülkenin taşıyabileceği bir nokta değil” diye konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından gelen gruplar dağılırken, Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Örgütü cezaevi önünde nöbet tutmaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER