Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 yılın ardından Mısır'da Sisi ile bir arada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 yıl sonra Mısır'a yaptığı ilk ziyarette Kahire Uluslararası Havalimanı'nda Mısır Cumhurbaşkanı Sisi tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12 yılın ardından Mısır'da Sisi ile bir arada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) Mısır'a gitti. Erdoğan, 12 yıl sonra gerçekleştirdiği ziyarette, başkent Kahire'deki Uluslararası Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Abdulfettah Es Sisi ve Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Salih Mutlu Şen tarafından karşılandı.

Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi törenle karşılamanın ardından Mısırlı mevkidaşı Sisi ile ikili ve heyetler arası görüşme ve ortak basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan, ardından Cumhurbaşkanı Sisi tarafından heyeti onuruna verilen resmi yemeğe katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son Kasım 2012'de Mısır'a ziyarette bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER