Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hemen aradık, içeri almışlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tokat'taki özlem kardeşimizin 23 yerden ahlaksız, adi, eşi tarafından bıçaklandığını öğrendim. Meğerse üç aydan sonra serbest bırakmışlar adamı. Hemen aradık araştırdık hamdolsun tekrar bu adi herifi içeriye almışlar."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hemen aradık, içeri almışlar

Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadın Muhtarlarla Buluşma etkinliğinde konuştu.

“Siyaset hayatımızdaki en önemli mücadele alanlarımızdan biri de kadınlarımızı haklarına kavuşturmak olmuştur” iddiasında bulunan Erdoğan, “Türkiye'yi yasakların ülkesi olmaktan çıkartıp her alanda fırsat eşitliğinin adaletin hakim olduğu bir yer haline biz dönüştürdük. Kadınlar lehine pozitif ayrımcılık yapılmasını anayasa kuralı haline biz getirdik. Kadınlar ile erkekler arasındaki eşitsizliği gidermeyi devlete görev olarak biz verdik. Kadın hakları konusunda kadınlardan yana biz tarafız taraf” açıklaması yaptı.

“Sonra yargıya hakaret… Ne hakaret ya”

“İyi hal indirimi” olarak biline ceza indirimine dair de şunları söyledi:

“Dün MYK toplantım vardı. Tokat'taki özlem kardeşimizin 23 yerden ahlaksız, adi, eşi tarafından bıçaklandığını öğrendim. Dikkat edin 23 yerden. Tabii ne yaptılar ne ettiler diye Adalet Bakanlığı'na sorduk.

“Meğerse üç aydan sonra serbest bırakmışlar adamı. Hemen aradık araştırdık hamdolsun tekrar bu adi herifi içeriye almışlar. Tabii Özlem Hanımın bizde de biliyorsunuz genel balkan yardımcımız Tokat Milletvekilimiz Özlem hanım var. Hemen kendisi ile telefon irtibatlarını kurduk.

“Şimdi adaşın Tokat milletvekilimiz bu süreci takip edecek, cumhurbaşkanı olarak ben de bu sürecin peşindeyim. Neden? Çünkü bu millet bize emanettir.

“23 yerden bıçaklıyor be hay hakim sen nasıl oluyor da ya böyle birisini serbest bırakıyorsun. Hakim böyle bir tasarruf yapıyor. Sonra yargıya hakaret… Ne hakaret ya!

“Hakim olabilir savcı olabilir fark etmez”

“Eğer ben bu ülkede cumhur başkanıysam sen de 23 yerden eşini bıçaklayan böyle bir adamı serbest bırakıyorsan bununla ilgili söylenmesi gereken neyse bunu ben sana söylerim. Sonuna kadar da takip edeceğiz daha bitmedi işimiz.

“Bakanımıza da söyledim bunu yakın takibe alacaksın, bu konuyla ilgili beni de süratle bilgilendireceksin atılması gereken adımı da süratle atacağız.

“Bu hakim olabilir savcı olabilir fark etmez biz adaletin mülkün esası olarak gören bir medeniyetin mensuplarıyız. Adalet ortada kalmaz yerde yürünmez onun için de gereğini yapacağız.” / Bianet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER