Ekrem İmamoğlu'ndan 'cennet vaadi' yanıtı: Güzel espri!

CHP İstanbul Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, partisinin Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş ile Kasımpaşa halkını ziyaret etti. Vatandaşların 'AK Parti'ye oy veren cennete gidiyormuş' sözlerine "Güzel espri. Olur mu öyle şey" dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan 'cennet vaadi' yanıtı: Güzel espri!
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, partisinin Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş ile birlikte Kasımpaşa sokaklarında seçmenleri ziyaret etti.

İlk olarak seçim otobüsüyle Kasımpaşa’yı turlayan İmamoğlu, ardından Kasımpaşa’da esnaf turuna çıktı. Taksi durağına uğrayan İmamoğlu, hem esnafın sorunlarını dinledi hem de gelen müşteri telefonlarını yanıtladı. Cezayirli Gazi Hasan Paşa İlkokulu önünde, çalışanlarla sohbet eden İmamoğlu’nun kucağına bir bebek verildi. İmamoğlu, bebeği severken, annesine de anne-çocuk projelerinden söz etti.

– ALLAH ERDOĞAN’I KORUSUN
– HERKESİ KORUSUN…

Semtte bulunan Turabi Baba Kütüphanesi ve Türbesi’ni de ziyaret eden İmamoğlu aynı bahçe içinde bulunan kafeteryaya gitti. İmamoğlu, burada, AK Parti Beyoğlu İlçe Kadın Kolları üyesi Lütfiye Alim (70) ile sohbet etti. İmamoğlu, “Niye AK Parti’den adaylığını koymadın” diyerek sitem eden Alim’e, “Deme öyle. Beni sevmedin mi?” şeklinde yanıt verdi.

Bunun üzerine Alim, “Allah, havada karada Tayyip Erdoğan’ı korusun” dedi. İmamoğlu’nun bu sözlere yanıtı da “Allah, herkesi korusun. Sevgide anlaştık” oldu. Alim, CHP’li belediyeler döneminde yaşanan aksaklıklardan söz edince İmamoğlu, “Bak, bunları bana anlatıyorsun. Karşında beni buldun. Buradakilere, yönetenlere anlatamadığına göre artık yoruldular” karşılığını verdi. Alim, İmamoğlu’nu, “Hepimiz kardeşimsiniz. Allah’a emanet ol köylüm. Seni oradan çekip alacağız” sözleriyle uğurladı. Bu sözler, gülüşmelere neden oldu.

İMAMOĞLU: HER ŞEY GÜZEL OLACAK

Cadde üzerinde İmamoğlu’nun yolunu çeviren ve Alevi olduğunu söyleyen bir seçmen de, “Önceden cemevlerini yıkıyorlardı, şimdi seçim için cemevi açıyorlar. Bizi bu Yezitler’den kurtarın başkanım” diyerek tepkisini dile getirdi. İmamoğlu vatandaşa, “Her şey güzel olacak” diye yanıtını verdi.

İmamoğlu, hükümlü olduğunu ve iş bulmakta zorlandığını söyleyen Murat Sarısoy adlı seçmeni, kendisine eşlik eden CHP İstanbul Milletvekili Turhan Aydoğan’a yönlendirdi. Kahve ziyaretleri sırasında bir seçmen İmamoğlu’na, “TV’lerde seni görüyorum. Gerçekten takdir ediyorum” dedi. İmamoğlu seçmene, “Evlerinize bu şekilde misafir oluyorum. Dilime dikkat etmek zorundayım” diye yanıt verdi.

Kahve ziyareti çıkışında basın mensuplarının karşısına geçen İmamoğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İmamoğlu, kendisine yöneltilen, “Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan da buradaydı, ‘Aşkım Kasımpaşa’ dedi, burasının mahallesini olduğunu belirtti. 1 gün sonra da siz buradasınız, nasıl geçiyor ziyaretleriniz” sorusuna, “Beyoğlu, bizim de önemsediğimiz bir ilçe. Bir kere buradan aday olan Alper Taş başkanımıza çok güveniyoruz. Güzel bir seçim olacak ve güzel bir hizmet dönemi olacak. Buradaki halkı hisseden ve sorunlarını çözen anlayışla bir 5 yıl yaşayacağız. Tabii Sayın Cumhurbaşkanı’nın mahallesi olması bizim için şöyle özel. Hizmet ederken en ilgili, en itinalı yerlerden biri olacak. Daha çok hizmet edeceğiz. Onun mahallesinin olduğu yerde, buradaki insanların bizim ilgimizden mutlu olması temennimiz. Kendisinin de mutlu olması temennimiz. Zira en başta ziyaretimde demiştim. 5 yıl sonunda ben herkesin oyuna talibim, kendisinin de mutlu olmasını isterim demiştim. Bugün de aynı bakış açısıyla devam ediyoruz. Bakışımız şu. Beyoğlu özel bir yer. Sayın Cumhurbaşkanının mahallesinin olmasından ötürü de itinalı bir şekilde burada hizmetimizi sürdüreceğiz” yanıtını verdi. CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş da aynı soruyu, “Cumhurbaşkanı ‘Aşkım Kasımpaşa’ dedi. Kasımpaşa bizi tanıyor, biliyor. Bize, ‘Aşkımız’ diyecek” şeklinde cevap verdi.

‘AK PARTİ’YE OY VERENLER CENNETE Mİ GİDİYORMUŞ ?’

Mehmet Yazıcı adlı bir seçmen, İmamoğlu’ndan, İBB Başkanı olması durumunda Kasımpaşa Bahriye Caddesi’ndeki aydınlatma sorununa el atmasını talep etti. İmamoğlu, “Mazbatamızı alınca ilk işimiz bu olacak” deyip, yardımcılarına not aldırdı. Murat Karaçuha adlı seçmenin, “AK Parti’ye oy verenler cennete gidiyormuş” sözlerini kahkahayla karşılayan İmamoğlu, “Güzel espri. Olur mu öyle şey” dedi. İmamoğlu, öğle namazını, Kasımpaşa Büyük Camii’nde kıldı. İmamoğlu, namazın ardından semtteki Çocuk Esirgeme Kurumu’nu da ziyaret etti. Ziyaret, basına kapalı gerçekleştirildi. (İSTANBUL/DHA)

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER