Erdoğan: Derbide kumpas var, birileri organize etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe-Beşiktaş maçındaki olaylara ilişkin "Biraz açık konuşmam lazım, kumpas da var. Dikkat ettiyseniz olay hep korner köşelerinde oldu. Maalesef tam korner atışı yapılırken bunlar oldu. Tribünlerdeki terörü birileri organize etti" dedi.

Erdoğan: Derbide kumpas var, birileri organize etti
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma günü yapacakları AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında, seçim manifestosunu açıklayacağını söyledi. Erdoğan, seçim kampanyasına ilişkin bir soruya “Zaten sahalardan çıkmadık, kampanya başladı” yanıtını verdi.  Fenerbahçe-Beşiktaş maçında yaşanan olaylara da değinen Erdoğan, “Tribünlerdeki terörü birileri organize etti” yanıtını verdi.

Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILACAK: Zaten sahalardan çıkmadık. İzmir ve İstanbul hariç 79 vilayeti dolaştık. Öyle günler oldu ki ben İstanbul’da aynı anda 3 ilçeyi taradım, salon toplantıları ve mitingler yaptık. Kampanya başladı. Şimdi manifestomuzu açıklayacağız. Normalde seçim beyannamesi diye ifade edilen ama biz onu manifesto diye kabul ediyoruz, büyük ihtimalle İstanbul kongresine yetiştirmeye çalışacağız. Açıkladıktan sonra da zaten yola koyulacağız. Milletvekillerimin tamamıyla Ankara’da toplantı yaptık. Zaten tüm milletvekillerimizle o heyecanı yüklenmiş durumdayız. YSK’nin takvimi açıklamasıyla beraber, kendi yol haritamızı uygulamaya koyacağız. Temayül yoklamasını yine yapmayı düşünüyoruz. Bu arada milletvekillerinin tespitiyle ilgili çalışmayı yapacağız. Cuma günü genişletilmiş il başkanları toplantısında yol haritasını tüm teşkilatımla paylaşacağız.

MHP’YLE İTTİFAK: Bahçeli’yle yaptığımız görüşmelerde bu süreç içinde hazırlık dönemimiz oldu. Bu başarılı çalışmalar parlamentoya da yansımayı başladı, dayanışmamız parlamentoda da devam edecek. Bu süreç içerisinde her zaman dayanışma içerisinde olacağız. Herhangi bir bölünmeye, parçalanmaya fırsat vermeyeceğiz. Şu anda MHP de aynen bizim gibi çalışmalarını yapıyor.

TRİBÜN TERÖRÜNÜ BİRİLERİ ORGANİZE ETTİ: Bu konu bizi ciddi manada üzdü. Futbol teröründen öte bir şey. Biraz açık konuşmam lazım, kumpas da var. Dikkat ettiyseniz olay hep korner köşelerinde oldu. Maalesef tam korner atışı yapılırken bunlar oldu. Tribünlerdeki terörü birileri organize etti. Sahada hava iyi, maç gayet iyi giderken, korner atılırken çakmak falan atılıyor. Böyle bir şey olamaz ki. Bir diğer şey Şenol Hoca’nın başına gelen olay. Bunlar kabullenecek şeyler değil. Keşke Tolga da o yanlışın içine girmeseydi. Şenol Hoca’ya yapılan affetmek mümkün değil. Şenol Hoca, Fikret başkan ve Aziz başkanla görüştüm. Hepsi çok rahatsız. Biz de Spor Bakanlığı olarak çalışma yapacağız. Fair Play hep lafta kaldı. Bizim tribünlere hanımlarımızın, kızlarımızın gitmesini istemekteki amacımız Fair Play’i sağlamaktı. Ama tersine döndü. Katlanır, yenilir, yutulur gibi değil. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER