Erdoğan 'döviz artışı neden oluyor' diye sordu: İşlemler incelenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu'na döviz piyasasındaki değer artışı nedenlerinin araştırılması için talimat verdi.

Erdoğan 'döviz artışı neden oluyor' diye sordu: İşlemler incelenecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu'na son dönemde döviz piyasasında yaşanan anormal değer artışının sebeplerini araştırmak üzere talimat verdi. Kurum da "dövizdeki manipülasyon" iddialarını araştırmak üzere çalışma başlattı.

Sabah gazetesinde yer alan haberde, “Erdoğan’ın talimatıyla kamuoyunda yaygın olarak konuşulan manipülasyon iddialarını aydınlatmak üzere çalışma başlatan kurum, manipülasyon olup olmadığını, varsa kimler tarafından yapıldığını belirleyecek” denildi.

Haberde, Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı ve ekibinin araştırma sonucunu bir rapor haline getireceği ve bir suç tespit edildiyse işlem yapılmak üzere ilgili kurumlara göndereceği ifade edildi.

ARAŞTIRMA NASIL OLACAK?

Habertürk TV'nin konuyla ilgili haberinde de Devlet Denetleme Kurulu pazartesi araştırmaya başlayacak ve Ekim-Kasım aylarına ilişkin BDDK ve Borsa İstanbul gibi kurumlardan belge isteyecek. Piyasaları etkileyebilecek yüksek bedelli işlemler incelenecek ve Erdoğan'a rapor sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.