Erdoğan: Enkaz altında birkaç kişi daha var

Erdoğan konuşmasında Kartal'da çöken binanın enkazında birkaç kişinin daha olduğunu belirtti.

Erdoğan: Enkaz altında birkaç kişi daha var
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da yerel seçimler kapsamında konuştu. MHP’nin 50. yıldönümünü tebrik eden Erdoğan, “Domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar. Ben buradan patlıcancılara, bibercilere, patatesçilere sesleniyorum: Siz bir merminin fiyatını biliyor musunuz?” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

CUMHUR İTTİFAKI İLE YÜRÜYORUZ: CHP, terör örgütüyle, terör örgütünün siyasi temsilcisiyle yürüyor. Yanında da İyi Parti ve Saadet Partisi var. Bizimki Cumhur İttifakı. Biz 15 Temmuz darbe girişimi karşısında el ele verdik. Biz kurduğumuz Cumhur İttifakı ile yürüyoruz. Bunlar sanıyor ki meydan kendilerine kalacak. Domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar. Ben buradan patlıcancılara, bibercilere, patatesçilere sesleniyorum: Siz bir merminin fiyatını biliyor musunuz?

KRİZ DUASINA ÇIKIYORLAR: Modern bir Türkiye’yi inşa ediyoruz. Bunlar da kriz duasına çıkıyorlar. Türkiye ekonomisinin sıkıntılarının çözümüne katkı vermek yerine adeta ülkenin batması için kriz duasına çıkıyorlar. Fırsat bulup ipleri ellerine geçirirlerse, züccaciye dükkanına girmiş fil misali her şeyi kırıp dökecekler, eski Türkiye’yi hortlatacaklar. Önümüzdeki dönemde tevazu, samimiyet ve gayretle belediyecilikte yeni bir ufuk açıyoruz.

DERSLERİNİ VERMEYECEK MİSİNİZ?: Ey CHP’ye gönül vermiş kardeşim, biz Kandil’i başlarına yıkmaya çalışırken, terör ağlarından icazetli seçim ittifakı kuranlara 31 Mart’ta derslerini vermeyecek misin? Terör örgütleriyle kol kola giren bu parti artık Gazi Mustafa Kemal’in partisi değildir. CHP’nin adındaki halk ifadesi, milletin isminin gasbedilmiş halinden başka bir şey değildir. Bu parti sadece Kılıçdaroğlu ve avanesinin partisidir. Sizi taban tabana uymayan partilere oy vermeye mecbur bırakanlara dersi vermeyecek misiniz? Şimdi diyorlar ki sizin de ittifakınız var. Biz ittifakı 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında darbecilere karşı omuz omuza mücadele verdiğimiz kardeşlerimizle kurduk.

MHP’Lİ KARDEŞLERİMİ TEBRİK EDİYORUM: Bugün MHP’nin kuruluşunun 50. yıldönümü. Buradan tüm MHP’li kardeşlerimi tebrik ediyorum. Gençlik yıllarımızdan beri bildiğimiz tanıdığımız o damar her zaman ayakta kalmıştır. O damar bugünde Sayın Bahçeli aracılığıyla temsil edilmektedir.

Erdoğan konuşmasında Kartal’da çöken binanın enkazında birkaç kişinin daha olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER