HDP'den Soylu'ya yanıt: Vekillerimizi kabul etmesi onurumuzu zedeler

HDP'den İçişleri Bakanı Soylu'nun sözlerine tepki: Vekillerimizi kabul etmesi bizi yaralar...

HDP'den Soylu'ya yanıt: Vekillerimizi kabul etmesi onurumuzu zedeler
HDP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bu milletin milletvekili değilsiniz, bu milletin milletvekili olarak kabul etmiyoruz” sözlerine yanıt verdi.

‘SOYLU PROVOKASYON PEŞİNDE KOŞUYOR’

HDP Merkez Yürütme Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İçişleri Bakanı sıfatıyla sabahtan akşama provokasyon peşinde koşan, her türlü hukuksuz ve usulsüz organize ve karanlık işin yapımcısı ve sürdürücüsü olan Süleyman Soylu’ya diyeceğimiz şudur: Seçilmişlerimiz, milletvekilliğini senin ya da senin gibilerin icazetiyle veya lütfetmesiyle kazanmadı. Halkın onlarca yıldır sürdürdüğü demokrasi, barış, özgürlük ve adalet mücadelesindeki kararlı duruşla, halkın oylarıyla kazandılar” denildi.

‘TARİH BU KİŞİYİ KUKLA OLARAK KULLANANLARI DA AFFETMEYECEK’

Süleyman Soylu’nun hukuka aykırı hareket ettiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Karanlık ve hukuk dışı işlerin yürütücüsü olan bir kişinin bizim vekillerimizi kabul etmesi bizi sevindirmez, tam tersine yaralar ve onurumuzu zedeler. Halkın ana sütü kadar helal olan oylarla kazanılan vekillikler, Anayasa ve yasaların verdiği haklar çerçevesinde ve halkın mücadelesinin yarattığı meşruiyet zemininde sürdürülecektir.

Hukuk tanımaz bir kişinin İçişleri Bakanı sıfatıyla, seçim döneminde elindeki kurumsal ve gayri nizami herkesi ve bütün araçları kullanarak partimize ve vekillerimize saldırması, evrensel demokratik hukuk ilkeleri, insan hak ve özgürlükleri açısından asla kabul edilemez bir durumdur. Tarih bu kişiyi, onu destekleyen ve tetikçilik yapmasına ses çıkarmayanları olduğu gibi bu kişiyi kukla gibi kullananları da asla affetmeyecektir.” (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER