HDP'li Kaplan, Genel Kurul'da Özür Diledi

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Soma'da yaşanan maden faciasına değinerek, "Özür diliyoruz, eğiliyoruz önünüzde." dedi.

 HDP Şırnak Milletvekili Hasip KaplanSoma'da yaşanan maden faciasına değinerek, "Biz 301 ölü karşısında hükümetin yapmadığını yapmak istiyoruz, özür diliyoruz, eğiliyoruz önünüzde, bu utanç bu Meclis'e yeter, böyle kaçamak yollara saparak adalet gerçekleşmez, ben özür diliyorum, özür diliyorum" dedi.

Meclis Genel Kurulu'nda, Soma'da meydana gelen maden kazasıyla ilgili 11 adet Meclis araştırması önergelerinin görüşmesi yapılıyor.

"PASLANMIŞ VİCDANLARINIZI YOKLAYIN"

"Elinizi vicdanınıza koyun" diye seslenen Kaplan, şöyle devam etti:

"Bunca yaşanan karşısında insani, hukuki, vicdani sorumluluğu onlar, siyasi sorumluluğu olanlar, hesap vermesi gerekenler, kasti olanlar ve 301 ölüme sebep olanlar, ister işletme sahibi olsun ister müdürleri olsun ister siyasiler olsun ister bakanları olsun bu kürsüde Allah aşkına paslanmış vicdanlarınızı yoklayın. Böyle bir felaket karşısında bu hükümetin başı bu kürsüye gelip "ey halkım özür diliyorum, bu korkunç bir felaket, bunun gereğini neyse yapacağım, yapacağız' veya bakanları veya bir memuru bir tanesi çıkıp bu felaket karşısında Erdemli davranacağım bu acılara dayanamıyorum benim de sorumluluğum istifa ediyorum ve özür diliyorum deme cesaretini ve yürekliliğini kendinde bulamıyor mu? Kimi kandırıyorsunuz, neyin araştırmasını kuracaksınız."

KÜRSÜDE ÖZÜR DİLEDİ

Kürsüde özür dileyen Kaplan, "Biz 301 ölü karşısında hükümetin yapmadığını yapmak istiyoruz, özür diliyoruz, eğiliyoruz önünüzde, bu utanç bu Meclis'e yeter, böyle kaçamak yollara saparak adalet gerçekleşmez, ben özür diliyorum, özür diliyorum" diye konuştu. /
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER