Hürriyet'in tirajını yazdı, yazılarına son verildi

Posta gazetesi yazarı Prof. Dr. Kadıoğlu'nun yazılarına son verildi. Kadıoğlu, Twitter hesabından Hürriyet'in gerçek tirajını yazdığı için yazılarına son verildiğini söyledi.

Hürriyet'in tirajını yazdı, yazılarına son verildi
Posta gazetesinde aralıksız 15 yıldır köşe yazarlığı yapan İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Teoman Cem Kadıoğlu, Hürriyet’in tirajını attığı bir tweet ile duyurunca köşesine son verildi.

Kadıoğlu olayı kişisel Twitter hesabından, “Bu twitimden sonra 15 yıldır aralıksız her gün sağlık köşesi yazdığım Posta gazetesindeki yazılarıma son verildi. Pek üzüldüm..!” sözleriyle duyurdu.

Kadıoğlu’nun yazılarına son verilmesinin nedeni ise sosyal medya hesabından “Hürriyet gazetesi İstanbul gerçek bayi satışı 28.000, toplam Türkiye bayi satışı 60.000. Bu sayılara inilmesinin tek nedeni sosyal medya ve dijital devrim mi? Bu rakamlar basında çıktı, hatta Fatih Altaylı da yazdı” şeklinde yaptığı paylaşım oldu.

Kadıoğlu bu tweetinden bir süre sonra yeni bir paylaşımda daha bulunarak, ” Bu twitimden sonra 15 yıldır aralıksız her gün sağlık köşesi yazdığım Posta gazetesindeki yazılarıma son verildi. Pek üzüldüm..! ” yazdı. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER