İnce: Çiftçiye mazot 3 lira olacak

Muharrem İnce Osmaniye'ye giderken patoz yapan köylülere yardım etti, traktör kullandı. Daha sonra Osmaniye'deki mitingde konuşan İnce, cumhurbaşkanı seçilirse çiftçiye mazotun 3 lira olacağını söyledi.

İnce: Çiftçiye mazot 3 lira olacak
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Adana’da seçim çalışması yürüttü. İnce daha sonra karayolu ile Osmaniye’ye gitti. İnce yolda giderken tarlada patoz yapan çiftçiye yardım etti, bir süre traktör kullandı. Daha sonra Osmaniye’de düzenlediği seçim mitinginde konuşan ince, şu mesajları verdi:


KAŞINDIRIYOR BİRAZ:
 Gelirken biraz saman tozu yuttum. İyi de oldu. Çocukluğumu hatırladım. Kaşındırıyor biraz ama idare edeceğiz akşama kadar. Ziraat Bankası’nın medyayala ne işi var. Ziraat Bankası Osmaniye’deki çiftçiye vermiyor, medya patronuna veriyor. 1 milyar lira çiftçiye verilseydi, 100 bin çiftçiye 45 biner lira kredi verilebilirdi.

TÜM SORUNLARINIZI BİLİYORUM: Talimatla ekonomi yönetilmez. Talimatla ekonomi yönetilirse yabancı sermaye gelmez. Yerli sermaye bile kaçar gider. Merkez Bankası başkanını parti genel merkezine çağırarak ekonomi yönetilmez. Devlet böyle yönetilmez.
Tüm sorunlarınızı biliyorum. Kredi kartlarınızı ödeyemiyorsunuz. Traktörünüze mazot koyamıyorsunuz. Ekibim hazır. Tüm sorunları çözeceğiz.
3B ile sorunları çözeceğiz. Eğitim dip yaptı. 10 yılda 5 bakan değişti. Biz böyle yapmayacağız. Uzlaşacağız, barışacağız. Bu ülkenin eğitim sistemini bir yıl boyunca tartışacağız. Ülkücülerle tartışacağız. Sosyalistlerle tartışacağız. Muhafazakarlara diyeceğiz ki ‘Gel bakalım sen de görüşünü söyle.’ Uzlaştıktan sonra yeni bir modele geçeceğiz. Dayatma yok. Uzlaşacağız.”

O DÜĞMELERİ SÖKECEĞİZ: Benim en büyük projem huzur. Huzur gelecek memlekete. Büyüyeceğiz. İmamın, rektörün, hakimin cübbesinde düğme var mı? Hakimin cübbelerini son zamanda çıt çıtlı yaptılar. O düğmeleri sökeceğiz. Bağımsız bir yargı kuracağız. Sonra ekonomik kurulların başında yetkin isimleri getireceğiz. Bizim dünya görüşünü paylaşması gerekmez. İşi biliyorsa onu getireceğiz.
Şeffaf denetlenebilir bir düzen kuracağız. Denetlenmekten korkmayacağız. Çünkü yolsuzluk yapmayacağız. Türkiye’nin potansiyeli bir kenarda atıl bekliyor. Türkiye’nin meraları, denizleri atıl. Ne denizcilik gelişmiş ne balıkçılık. İnsan gücü de sanayi de atıl. Türkiye’nin turizm potansiyeli, bereketli, güneş ve rüzgar enerjisi atıl. Biz bunu benim cumhurbaşkanlığımda harekete geçireceğiz.

BU DÖNGÜYÜ KIRACAĞIZ: Çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlayacağız. Dünyadaki yeni meslekleri anlatacağız onlara. Standart meslekler değil, dünyada 4 yıl sonra 16 yeni meslek türeyecek. Geleceği okumaya çalışacağız.
Türkiye 155 milyar dolarlık ihracat, 250 milyar dolarlık ithalat yapıyor. 55 milyar dolar cari açık. Bu döngüyü kıracağız. Kağıt üstünde bir zenginlik değil, hesaplama yöntemleri ile yaşanan bir zenginlik değil gerçek bir zenginlik yaratacağız.

BARIŞACAĞIZ: Türkiye’yi akıl ve bilimle yöneteceğiz. Dış politikayı ayak üstü demeçlerle, iç politika malzemesi olarak yönetmeyeceğiz. Hedefimiz Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sokmak.
Suriye ile ilgili politikamız net. 4 milyon Suriyeli Türkiye’de yaşıyor, Suriye’de büyükelçiliğimiz yok. ABD’nin Türkiye’de büyükelçisi yok. Böyle olmaz. Barışacağız. Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık. Bununla konut yapsaydık 2 milyon konut yapardık. Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlayacağız. Suriye içinde ve dışından yaşayan herkesin katılacağı bir seçim isteyeceğiz. Suriye’de yeni bir anayasaya ihtiyaç var. Bunu sağlayacağız. Bizim derdimiz savcaş değil, barıştırmak.Yazık oluyor bu ülkeye.”

CİFTÇİYE MAZOT 3 LİRA OLACAK: Gençlere her yıl 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 lira gençlik bursu ödeyeceğiz. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurt dışına göndereceğiz. Yurt sorunu kalmayacak. Tarikat yurtlarına mahkum kalmayacaksınız.
Cumhurbaşkanı olduğumda çiftçiye mazot 3 lira olacak.
Bizim yönetimimizde oyun oynanırken kural değişmeyecek. Çocukların sınavına 9 ay kala değişiklik yapmaya başladılar, üzerine başka değişiklikler daha yaptılar. 24 Haziran’a sınava girecektiniz, kabine gireceksiniz şimdi. Bu yapılan laubali olduklarını gösteriyor. Şİmdi sıra sizde. O sandığa girince bunları paketleyeceksiniz.

GENELKURMAY BAŞKANI BENİM MARABAM OLAMAZ: Sizinle dalga geçenlere, sizi ciddiye almayanlara haddini bildirecek misiniz? Kul hakkı yemeyen düzgün bir ekip kuracağız. TEOG’u kaldırın deyince kaldıracak, faizi indirin deyince indirecek, üniversiteyi bölün deyince bölecek bürokratlar olmayacak.”
Genelkurmay Başkanına benim genelkurmay başkanım’ demeyeceğim. Benim genelkurmay başkanım olmaz. Türkiye’nin genelkurmay başkanı olur. Ben cumhurbaşkanı olduğumda genelkurmay başkanı benim marabam olmaz. Ama genelkurmay başkanı beni yönetemez, ben onu yönetirim.”

BU DEVLET 3 BİN YILLIK BİR DEVLETTİR: Bu devlet 90 yıllık bir devlet değil, 3 bin yıllık bir devlettir 3 bin yıllık. Bana diyor ki ‘köprü yaptın mı?’ yapmadım. Sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? Demirel kaç paraya köprü yaptı, sen kaç paraya yaptın. Ama yaptığınız yollar çöküyor, köprüler pahalı. Yaptığınız hiç bir şeyde meymenet yok.

Biz kimseyi mağdur etmeyiz. Paralarını öderiz geri. Ama milletin malını kimseye peşkeş çekmeyiz. Bunu birlikte başaracağız. (DUVAR)

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.