İnce seçilirse ilk 100 günde yapacaklarını anlattı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hatay'daki mitingde konuşuyor. İnce 'seçilirsem ilk 100 günde yapacaklarımı anlatıyorum' dedi.

İnce seçilirse ilk 100 günde yapacaklarını anlattı

Cumhurbaşkanı adayı İnce, Hatay’da konuştu. İnce, konuşmasında seçilmesi durumunda ilk bir haftadan başlayıp 100. güne kadar yapacaklarını ilk kez anlattı.

İnce’nin 100 gün için vaatleri şöyle;

İLK İŞ OHAL’İ KALDIRACAĞIM: Cumhurbaşkanı olduğumda ilk bir haftadan başlayıp yapacaklarını anlatıyorum. İlk bir haftada yeminden sonra 7 gün içinde başlayıp 100’üncü günde bitecek işlerim. Bİr OHAL’i kaldıracağım. İki, Merkez Bankası özerk yapıya kavuşacak. 3. Bakanlar Kurulu’nu toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde atayacağım. Liyakat esas olacak, toplumu kucaklayacak. Terörle mücadele PKK, IŞİD, FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız mücadele edilecek. Erdoğan 2002’de iktidara geldiğinde Dünya Kupası’nda üçüncüydü. Bugün katılamıyoruz bile. Pasolig’i hemen kaldıracağım. Türkiye’nin Şam büyükelçisini hemen atayacağım. Suriye’nin toprak bütünlüğü esas olacak. Bizim projemiz zaten barış. Türkiye’de barış, bölgede barış, dünyada barış. Bağımsız, tarafsız adil bir yargı için cumhurbaşkanı salona girdiğinde ayağa kalkmayacak yargıçlar arıyorum. Hak arama ve özel hayatın gizliliği. Sizlere namus sözü 81 milyonun hiçbirinin telefonu dinlenmeyecek. KHK’larla işten atılan kardeşlerim hakkınızda bir dava açılmışsa sonunu bekleyeceğiz. İşten atılmışsın hakkında dava yok, hemen işe döneceksin. Başta Kuleli Askeri Lise olmak üzere kapatılan askeri lise ve kurumları hemen açacağım. Askeriyede FETÖ’cü var diye askeri liseyi kapatıyorsun.

MEDYA YALAKA OLMAYACAK: Medyayla ilgili yasalar çıkaracağız. Medya yalaka olmaktan vazgeçecek. Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak değiştireceğiz. Kamuda müdür olmanın, genel müdür olmanın kurallarını koyacağız. Öğretmene, polise, hemşireye, din görevlisine 3 bin 600 ek göstergeyi vereceğiz. Ekonomiyle ilgili temel kurulların özerkliğini sağlayacağız. Kamu bankalarını yeniden düzenleyeceğiz. Ziraat Bankası kredilerinin yüzde 80’ini çiftçiye verecek. Eximbank’ı yeniden düzenleyeceğiz. AB ile müzakereleri hızlandıracağız, hemen masaya oturacağız. Hemen bir Avrupa turu yapacağım. Bütün başkentleri gezip yeni Türkiye’yi anlatacağım.

ERDOĞAN ARTIK YORGUN BİR ADAM: Kibir dolu, herkese tepeden bakan, her şeyi bilen, arkadaşlarına sırt çeviren bir Erdoğan var artık. Partisinin adında olduğu gibi ‘adalet, kalkınma’ demiyor, ‘kıraathane’ diyor. ‘Bedava kek’e kanan varsa, şeker fabrikalarının hepsini sattı, kekler şekersiz olur. Erdoğan artık hayalleri, heyecanı olmayan, yorgun bir adam.”

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.