Kadir İnanır: Büyük bir barış gelecek

Çözüm Süreci'nde Akil İnsanlar Heyeti'nde de yer alan sinema oyuncusu Kadir İnanır kendisine yöneltilen bir soruya, "ülkemiz güzel olacak büyük bir barış gelecek her şey güzel olacak" yanıtını verdi.

Kadir İnanır: Büyük bir barış gelecek
 Dört yıldır Dalaman'da yaşayan sanatçı İstanbul'da arkadaşlarıyla birlikte alış verişte iken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sözcü'den Emre Çevik'in haberine göre İnanır, “Sizin bir veliaht olarak gördüğünüz biri var mı?” sorusuna “Hepsi çok başarılı kızlar da erkekler de ancak dikkatli davranmaları lazım, beklemeleri durmaları gerek.

Mutlaka filmlerde oynamadan sinema oyuncusu olmadan gelecek çok parlak gözükmüyor çünkü dizi sistemi eskitir ve yenilerini üretir.

Kalıcı olmaları gerektiği için film çekmeleri gerekir. İlla dizide oynayacağım para kazanacağım diye bir şey yok” dedi.

Yakın zamanda vizyona girecek olan 'Kapı' adlı sinema filminin heyecanını yaşayan Kadir İnanır, dizi tekliflerine sıcak bakmadığını belirterek, “Dizi işi çok zor. Hikayeler hep aynı bu yüzden aynı işler var biraz gider ama ne kadar gider bunun sonu yok.

Deneme yanılma metodu uygulanıyor. Bir de şimdi seçim atmosferi var şimdi kimsenin dizi izleyecek hali yok” diye konuştu. İnanır gişedeki popüler sinema filmlerinde rol almaya mesafeli olduğunu belirterek, “Şimdi salt sanat ve ülkenin sorunlarını taşımayan hiçbir filmde oynamam.

Yani popüler filmde ticari bir olaydır filmdir ama farklı kategoride yarışır kendi aralarında o ticari bir mekanizmadır. Bize bir senaryo verirler beğenirsen oynarsın beğenmezsen oynamazsın” dedi.

Usta aktör “Emekli olmayı hiç düşündünüz mü?” sorusuna ise gülerek “Yok ne emekliliği ne alakası var, emeklilik için daha çok erken, durun bakalım daha neler göreceğiz güzel umutlar var ülkemiz güzel olacak büyük bir barış gelecek her şey güzel olacak” cevabını verdi.


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER