Karamollaoğlu'ndan KHK eleştirisi: Artık yeter

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, KHK'liler üzerinden adalet sistemini eleştirdi: "Artık yeter."

Karamollaoğlu'ndan KHK eleştirisi: Artık yeter

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hukuk sistemine KHK'liler üzerinden eleştirilerde bulundu. KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile ihraç edilenlerle ilgili son dönemde çok sayıda gelen intihar haberlerinin ardından Karamollaoğlu, "Adalet, bir iktidarın tüm işlerinde gömleğin ilk düğmesidir" ifadelerini kullandı.

'KHK MESELESİ ADALETİN NASIL ÖRSELENDİĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR'

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, "İktidarda bulunanlar, yanlış gömlek giydikleri gibi gömleklerinin ilk düğmesini de baştan yanlış iliklediler; şimdi de işin içinden çıkamıyorlar. Terziyi, mağazadaki tezgâhtarı, hatta pamuğu üreten çiftçiyi suçluyorlar. Adalet, bir iktidarın tüm işlerinde gömleğin ilk düğmesidir; olmazsa olmazıdır! Ne acıdır ki; ekonomi konusunda isminin hakkını veremeyen Adalet ve Kalkınma Partisi, adalette de sınıfta kalmıştır! Sadece KHK meselesi dahi, adaletin nasıl örselendiğini gözler önüne sermeye yeter de artar!"

'HİÇBİR İNSAN KALDIRAMAZ

Karamollaoğlu şöyle devam etti: "Hemen hemen 6 yıl oldu... 6 yıldır iktidar, KHK'lıları görmezden geliyor; insanları işsizliğe ve çaresizliğe itiyor. Beraat etmiş, takipsizlik almış; "fakat ben seni almam, çünkü canım öyle istiyor." diyorlar. Onbinlerce insan, aileleriyle birlikte yüz binleri buluyor; 6 senedir horlanıyor, itiliyor, kalkılıyor... Yüzden fazla insan maalesef intihar etti, binden fazla insan çeşitli hastalıklar sebebiyle hayatını kaybetti, yine binlercesi de sağlığını kaybetti. Bir atasözümüz var; "ekmekle oynayanın ekmeğiyle oynanır.." Bu insanların ekmekleri ve özgürlükleri ellerinden alındı, tüm kapılar suratlarına kapatıldı, bunun vebalini hiçbir insan kaldıramaz!"

'ÇOK GEÇ BİLE KALINDI...'

"Artık yeter!" diyen Karamollaoğlu şöyle devam etti: "Çok geç bile kalındı fakat daha fazla gecikmeksizin, daha ağır travmalara sebep olunmadan bu mağduriyetler giderilmelidir. Biz bu konuda asla siyasi kazanç hesabı yapmayız; siz sebep oldunuz, siz düzeltin isteriz. Aksi halde zaten göreve geldiğimizde; ivedilikle bu konuya el atmak ve tüm mağduriyetleri gidermek bizim önceliğimiz olacaktır."  / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER