Kaza geçiren Meral Danış Beştaş Ankara'ya sevk edildi

HDP'li Meral Danış Beştaş, seçim çalışmaları için gittiği Erzurum'da trafik kazası geçirdi. Beştaş ve yanındaki iki kişi hastaneye kaldırılırken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi

Kaza geçiren Meral Danış Beştaş Ankara'ya sevk edildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili ve Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, akşam saatlerinde Erzurum'un Karayazı ilçesinde trafik kazası geçirdi. Beştaş, şoförü Vefa Uysal ve ismi öğrenilemeyen parti yöneticisinin yaralandığı kaza sonrası olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

Karayazı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Beştaş ve yanındakilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Hastane yetkilileri Beştaş’ın durumunun ağır olduğu iddialarını yalanlarken, vücudunda kırık olup olmadığının kontrol edildiğini ve hayati bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.BELİNDE KIRIK TESPİT EDİLEN BEŞTAŞ ANKARA'YA SEVK EDİLDİ 

Kazada yaralanan şoför Vefa Uysal ile il yöneticisinin tedavilerinin Karayazı Devlet Hastanesi'nde sürdüğü ve durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Karayazı Devlet Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından Erzurum Şehir Hastanesine sevk edilen Beştaş'ın burada ayrıntılı tetkikleri yapıldı.

Vücudunda kırıklar tespit edilen Meral Danış Beştaş, Erzurum Havalimanı'ndan ambulans uçakla Ankara'ya sevk edildi.

HDP Genel Merkezi'nden parti meclis üyesi Talha Kaya, hastane önünde gazetecilere, "Başhekimle yaptığımız görüşme sonucunda bütün filmleri, tomografileri çekildi. Beyinde ve organlarında herhangi bir hasarın olmadığı söylendi. Ama ne yazık ki belinde kırık olduğunu tespit ettiklerini söylediler. Bu kırık sonucunda başhekimin ve bizim de olurumuzla Meral başkanımızın ambulans uçakla Ankara'ya sevkine karar verildiği söylendi" dedi.

BEŞTAŞ: BİRLİKTE İYİLEŞECEĞİZ

Beştaş da hastaneden havalimanına nakli sırasında durumunu soran gazetecilere, seçim çalışmaları sırasında trafik kazası geçirdiğini anlatarak, "İlgi gösteren, dayanışma gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Bütün Erzurumlulara en içten sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum. Birlikte iyileşeceğiz, ben de iyileşeceğim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER