Kılıçdaroğlu: Bürokratlarla bilgi ve belgeler geliyor, değerlendirmek için bir ekip kurduk

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bürokratlara yaptığı çağrıyı bir adım ileri taşıdı: "Gelen belgeler ve bilgilerle ilgili çalışan bir ekip oluşturduk, bu ekip değerlendiriyor."

Kılıçdaroğlu: Bürokratlarla bilgi ve belgeler geliyor, değerlendirmek için bir ekip kurduk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz" açıklamasının arkasında durduğunu söyledi. 

Independent Türkçe için gazeteci Faik Bulut'a açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu, "HDP'nin tutum belgesine nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna "HDP'nin demokrasiyi savunması, teröre karşı durması, insan haklarını ve özgürlükleri savunması son derece önemli ve değerlidir" yanıtı verdi. 

CHP lideri, "Açıklamalarınızda 'çözüm'ün arkasında durduğunuzu gördüm.  İktidar ve müttefiki tarafından size sert eleştireler yöneltildi, polemik yapıldı. Hala oradasınız değil mi?" sorusu üzerine de "Hala oradayım. Çözümün adresi Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir" dedi.

Bulut'un Bürokratlara yönelik “Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, pazartesi itibariyle durun" çağrısı üzerinden "Peki, ikinci bir adımınız var mı? Bürokratlara çağrınızın bir ileri adımı var mı?" diye sorduğu Kemal Kılıçdaroğlu, kendilerine bilgi ve belgeler geldiğini, bunları değerlendirmek için bir ekip kurduklarını söyledi: "Tabii, gelişmeleri biraz görmem lazım. Gelen belgeler ve bilgileri görmek gerekir. Bununla ilgili çalışan bir ekip oluşturduk, bu ekip değerlendiriyor. Önümüzdeki günlerde daha güzel bir şekilde göreceğiz." (KAYNAK: Independent Türkçe)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER