Memleket Partisi resmen kuruldu

CHP'den istifa ederek Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce, partisinin kuruluş başvurusunu yaptı. Muharrem İnce'nin A takımı da belli oldu.

Memleket Partisi resmen kuruldu

CHP'nin 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı olan, eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin 2020 Eylül ayında Sivas’ta başlattığı ‘Memleket Hareketi’ partileşti.

Bu sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’na gelerek yeni partinin resmen kurulması için başvuru dilekçesini veren İnce, başvurunun ardından bakanlıktan ayrıldı.

Memleket Hareketi'nin logosu.

MEMLEKET PARTİSİ'NİN MYK'SI BELLİ OLDU

Memleket Partisi’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri belli oldu. Partinin Genel Başkanvekili ve Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer olurken, CHP’den istifa eden 3 milletvekili de genel başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Muharrem İnce öncülüğünde resmî kuruluşu gerçekleştirilen Memleket Partisi Kurucular Kurulu üyeleri parti organları seçimi için toplandı. Memleket Partisi Genel Başkanvekili ve Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, toplantının ardından yaptığı basın açıklamasında Kurucular Kurulu toplantısında alınan kararları, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) görevlendirmelerini açıkladı. Muharrem İnce’nin oy birliği ile genel başkan seçildiği MYK listesinde, CHP’den ayrılan Gaye Usluer Genel Başkanvekili olurken, Hakkı Akalın Genel Sekreterliğe getirildi.

CHP’den istifa eden 3 milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel, 5 kişiden oluşan genel başkan yardımcıları arasında yer aldı. Nurdan Demirbağ ile Serhat Galip de diğer genel başkan yardımcıları oldu.

İNCE’YE 13 KİŞİ DANIŞMANLIK YAPACAK

Partide genel başkan danışmanları ise 13 kişiden oluştu. İnce’nin danışmanlığını yapacak isimler şu şekilde: Yusuf Sel, Alper Karaoğlan, Gürbüz Evren, Bilin Neyaptı, Mehmet Kazancıoğlu, Burak Hasar, İlkay Yıldırım, Ali Tunç Can, Kerem Donat, Mahir Bakan, Özlem Güzey Kocataş, Meryem Şengül Kala ve Ahmet Özalp.

MEMLEKET PARTİSİ MYK ÜYELERİ

Memleket Partisi MYK ve Merkez Disiplin Kurulu
Mevlüt Dudu (Genel Sekreter Yardımcısı )
Mert Ünlü (Genel Sekreter Yardımcısı )
Serkan Ufuk Akgün ( Genel Sayman)
Nejat Elaldı ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Ali Rıza Büyükuslu ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
İpek Özkal Sayan ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Serkan İleri ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Çiğdem Bayraktar Ör ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Fatih Pala ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Özgün Öztunç ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Asuman Ali Güven ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Burak Savtur ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Süleyman Ergüner ( Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)

MERKEZ DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

Mustafa Kemal Çiçek (Disiplin Kurulu Başkanı)
İlke Deniz Durna
Ayça Özsoy Sarıkamışlı
Beste Tuncel
Muharrem Yıldız
Orhan Şimşek
Sıla Yavuz
Ünal Kırmıç
Ender Öden
Mustafa Çağlayan
Ramazan Ertan
Evren Alankuş
Mustafa Fayfun Laik
Ali Dursun
Eser Rüzgâr

DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER