Oğuzhan Asiltürk için cenaze töreni düzenlendi

Oğuzhan Asiltürk için cenaze töreni düzenlendi Vefat eden Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk için düzenlenene cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir konuşma yaptı.

Oğuzhan Asiltürk için cenaze töreni düzenlendi

Tedavi gördüğü hastanede dün vefat eden Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SAADET Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve birçok siyasetçi katıldı. Erdoğan törende yaptığı konuşmada, "Asiltürk ağabeyimize son görevimizi yapıyoruz. Gençlik yıllarımdan tanıdığım abimizle uzun yıllar bir arada olduk. Siyaset hayatı içerisinde bu ülkeye, bu millete çok büyük emekleri geçti, çok büyük emekleri oldu" dedi.

Korona virüsü sonrası gelişen zatürreye bağlı nefes darlığı şikayetiyle Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Oğuzhan Asiltürk, dün sabah tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti. 

GENEL BAŞKANLAR KATILDI

Asiltürk için Hacı Bayram Veli Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici katıldı.

ERDOĞAN: BU MİLLETE ÇOK BÜYÜK EMEKLERİ GEÇTİ

Törende "Ağabeyim" dediği Asiltürk için konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her şeyden önce şu anda musallada bulunan değerli büyümüz Asiltürk ağabeyimizi Hakk'a uğurlarken son görevimizi yapıyoruz. Uzun yıllar beraber olduk. Siyaset hayatı içerisinde bu ülkeye bu millete çok büyük emekleri geçti, çok büyük emekleri oldu. Bizleri haşru cem eylesin, bu yolculukta bizleri yalnız koymasın. Dualarımızı ihmal etmediğimize inanıyorum. Haklarımızı helal ettik. İnşallah cennetiyle bizleri müşerref kılsın" dedi. / DUVAR

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER