Türkiye ve Fransa'dan ABD yaptırımlarına karşı işbirliği kararı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Fransa Finans Bakanı ile telefonda görüştü. Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, iki bakanın ABD yaptırımlarına karşı işbirliği içerisinde hareket etme kararı aldıkları bildirildi.

Türkiye ve Fransa'dan ABD yaptırımlarına karşı işbirliği kararı
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Bruno Le Maire ile görüştü. Görüşmede, ABD’nin yaptırımlarına karşı birlikte ve işbirliği içerisinde hareket etme kararı alındı.


İki bakanın görüşmesi ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Sayın Bruno Le Maire ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Sayın Albayrak ile Sayın Le Maire’nin görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım adımları ele alındı. Bakanlar, ABD’nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve işbirliği içerisinde hareket etme kararı aldılar.

Sayın Albayrak, Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Emmanuel Macron ve Sayın Le Maire’nin yaptığı Türkiye’ye destek açıklamalarından duyulan memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

Bakanlar, ülkeleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve mutabık kalınan hususlarda daha yakın çalışma kararı alırken, ekiplerinin hızlı bir şekilde çalışmaya başlaması ve 27 Ağustos tarihinde Paris’te bir araya gelme konusunda mutabık kaldılar.”

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER