Yeni bir parti kurulacak iddiası

'Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasındaki isim Abdullah Gül' "2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine göre hazırlık yapılıyor"

Yeni bir parti kurulacak iddiası
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, eski bakanlardan  Ali Babacan'ın genel başkan olacağı bir partinin kurulması için çalışmaların yürütüldüğünü öne sürdü. Kurulacak partinin arkasındaki ismin eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu iddia eden Selvi, "Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturulduğu söyleniyor" diye yazdı.

Siyaset kulislerinde sık sık Ak Parti'den ayrılan isimlerin yeni bir parti kuracağı iddia ediliyor. Selvi yeni partinin 1 Nisan sonrasında kurulacağını söylerken bazı isimler kurulma tarihi olarak "beşinci ayın beşi" yorumunda bulunuyor. 

Selvi'nin "Gül ve Babacan’ın parti kurma çalışması" başlığıyla (21 Şubat 2019) yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

-Yeni parti için 1 Nisan’dan sonrası için tarih veriliyor, Ali Babacan’ın genel başkanlığını üstleneceği bir partiden söz ediliyor. Aslında partiyi kurduranın Abdullah Gül olduğu belirtiliyor. Yani perde arkasındaki lider Abdullah Gül. Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturulduğu söyleniyor. Heyet, yeni partinin programını yazmaya başlamış. Parlamenter sistemi savunan bir parti öngörülüyormuş. 1 Nisan’dan itibaren partinin kuruluşunda yer almasını istedikleri isimlere teklif götürecekleri söyleniyor. Yeni partinin şansını AK Parti’nin yerel seçimlerde alacağı oy oranı belirleyecek. Abdullah Gül’ün kurduracağı partinin 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine göre hazırlık yaptıkları söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER