Yeniden Refah'tan ittifak açıklaması: 'AK Parti'nin teklif edeceği bir şey kalmadı, biz adayımızı çıkartırız'

Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altunöz, yerel seçimler için yürütülen ittifak görüşmeleri için, "AK Parti'nin teklif edeceği bir şey kalmadı. Biz adayımızı çıkarırız" diye konuştu.

Yeniden Refah'tan ittifak açıklaması: 'AK Parti'nin teklif edeceği bir şey kalmadı, biz adayımızı çıkartırız'

Mart ayında düzenlenecek yerel seçimler öncesi partiler arasındaki görüşmeler devam ediyor. Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altunöz ile AK Parti'yle yürütülen ittifak görüşmelerini konuştu.

'MECLİS ÜYELİĞİ TEKLİF ETTİLER'

Saymaz'ın yönelttiği sorulara Altunöz'ün verdiği yanıtlar şöyle:

AK Parti adaylarını açıkladı. AK Parti’den isteyeceğiniz yer kalmadı. Yanlış mı tahmin ediyorum?

Doğru. Zaten bizden ziyade onların ne teklif edeceği önemliydi.

Ne teklif ettiler?

İstanbul, Ankara ve İzmir’de meclis üyelikleri. Biz de 'Meclis üyeliğiyle gelmeyin, kabul etmeyiz. Partimizin gücüne uygun teklif getirin ki görüşelim' dedik. Sonra görüşme trafiği kesildi.

'AK PARTİ'NİN TEKLİF EDECEĞİ BİR ŞEY KALMADI'

En son ne zaman görüştünüz?

Geçen hafta pazartesi görüşülecekti, trafik kesildi. “Cumhurbaşkanıyla görüşüp döneceğiz” dediler. Orada kaldı. İstanbul’da şu, Ankara’da bu ilçe gibi bir talebimiz olmadı.

Sürpriz olur mu?

Çok da kolay olmaz. AK Parti bütün yerleri açıkladıktan sonra bize ne teklif edecek ki? Teklif edeceği bir şey kalmadı. AK Parti’nin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını desteklediğimiz takdirde oyumuzun yüzde 30-35’i gidiyor. Ben destek veriyorum. Ee? Karşılığını almak isterim.

'BİZ ADAYIMIZI ÇIKARTIRIZ'

Diyelim, AK Parti karar değiştirmedi. İstanbul ve Ankara’yı CHP almasın diye aday çıkarmama gibi bir karar alır mısınız?

Almayız. Biz adayımızı çıkarırız. Cumhur İttifakı içinde biz yapmamız gerekeni fazlasıyla yaptık. Yerel seçimde beka meselesi de yok.

RÖPORTAJIN TAMAMI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER