Zeydan kelepçe takmadı hastaneye götürülmedi  

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan kelepçe takılmasını kabul etmediği için kolonoskopi için gideceği hastaneye götürülmediğini açıkladı.

Zeydan kelepçe takmadı hastaneye götürülmedi  
HDP, Edirne Cezaevi’nde Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile birlikte aynı odada kalan Hakkari Milletvekili Abdulah Zeydan’ın, kelepçe ile götürülmeyi reddettiği için hastaneye götürülmediğini açıkladı.


HDP Genel Merkezi, Edirne Cezaevi’nde kalan ve midesinde rahatsızlık bulunan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan’ın avukatları aracılığı ile gönderdiği açıklamayı paylaştı. HDP’li Zeydan, midesindeki rahatsızlıktan dolayı yaklaşık 20 gün önce kelepçe takılmadan Trakya Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldüğünü, tetkiklerin ardından rahatsızlığın teşhisi için kolonoskopi yapılması gerektiği söylendiği ve bunun için 15 Ağustos’ta hastaneye götürüleceği bilgisi verildiğini söyledi.

5 GÜN İLAÇ TEDAVİSİ UYGULADI

Kolonoskopi için 5 gün boyunca ağır perhiz ve ilaç tedavisi uyguladığını belirten Abdullah Zeydan, açıklamasının devamında şöyle dedi, “Hastaneye götürüleceğim vakit gelince, İçişleri Bakanlığı’na bağlı jandarma personeli, aldıkları talimat gereği kelepçe takılacağını söyledi. Bunun üzerine, polisi katleden IŞİD’liye kelepçe takma talimatı vermeyen İçişleri Bakanlığı’nın, halkın iradesini temsil eden HDP milletvekiline kelepçe takılması talimatını kabul etmediğimi, bunu kabul etmem durumunda halkın iradesine saygısızlık yapmış olacağımı beyan ettim. İçişleri Bakanlığı’nın milyonların iradesini temsil eden ve halen dokunulmazlığı devam eden bir milletvekiline kelepçe dayatması, AKP iktidarının halkımıza karşı kin ve nefretinin pratikleşmesidir. Neye mal olursa olsun, halkımızın bize emaneti olan temsil iradesini, halkımıza layık bir şekilde ve onurla taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” (DHA)

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER