Şemdinli'deki çığ bölgesinde arama - kurtarma çalışmalarına ara verildi

Şemdinli ilçesine bağlı Tekeli Köyü Mergasav bölgesinde askeri üs bölgesinde kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 asker çığ altında kaldı.

Şemdinli'deki çığ bölgesinde arama - kurtarma çalışmalarına ara verildi

Şemdinli ilçesine bağlı Tekeli Köyü Mergasav bölgesinde meydana gelen ve 1 askerin hayatını kaybettiği, 1 askerin de çığ altında kaldığı arama kurtarma çalışamalarına ara verildi.

Şemdinli ilçesine bağlı Tekeli Köyü Mergasav bölgesinde meydana gelen ve 1 askerin hayatını kaybettiği, 1 askerin de çığ altında kaldığı arama kurtarma çalışamalarına, havaların kararması ve ikinci bir çığ tehlikesi nedeniyle ara verildi. Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Sayın İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Yüksekova Tümen Komutanı Muammer Alper, Şemdinli Kaymakamı Yakup Güven, 34 Hudut Tugay Komutan Tuğgeneral Ümit Durmaz, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Şakar ve kurum amirleri de çığ felaketinin yaşandığı Tekeli Köyü Mergasav bölgesinde incelemelerde bulundu.

HAKKARİ VALİSİ İDRİS AKBIYIK ÇIĞ BÖLGESİNDE AÇIKLAMALAR DA BULUNDU

Hakkari Valisi / Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, çığ bölgesinde gazetecilere açıklamalar da bulundu. Olaydan hemen sonra hudut birliklerinin, JAK timlerinin ve Hakkari AFAD ekibinin bölgeye ulaştığını belirten Vali Akbıyık, "Saat 19.30 civarı bir personelimize ağır yaralı olarak ulaştı ekiplerimiz. Askerimiz, maalesef Yüksekova Devlet Hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer personelimizi bulmak üzere şu anda alanda profesyonel ekiplerimiz, Hakkari, Van ve Erzurum'dan AFAD ekipleri, JAK timlerimiz, yine arama kurtarma köpekleri, hudut birlikleri, jandarma komandolarımız çalışmalarını sürdürüyor. Havadan İHA'larımızla arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda alanda 37 profesyonel personel bulunuyor. Biz de burada tümen komutanımız, il jandarma komutanımız, dağ ve komando tugay komutanımız, il emniyet müdürümüz ve kaymakamımızla arkadaşlarımızı koordine etmeye gayret gösteriyoruz. Hedefimiz bir an önce diğer personelimizi de bulmak." ifadelerini kullandı.

ŞEMDİNLİ HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER