Hamas'tan gazetecilere çağrı: Soykırımı görmek için Gazze'ye gelin

Hamas'ın Telegram kanalından yayınlanan açıklamada, "Uluslararası gazetecileri, soykırımın göstergelerini görmek için Gazze'deki varlıklarını yoğunlaştırmaya çağırıyoruz" denildi.

Hamas'tan gazetecilere çağrı: Soykırımı görmek için Gazze'ye gelin

Hamas, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıların yol açtığı yıkımın boyutunu görmeleri için gazeteciler ve medya kuruluşlarına bölgedeki varlıklarını yoğunlaştırmaları çağrısında bulundu.

Telegram hesabından yapılan açıklamada, "Uluslararası gazetecileri ve medya kuruluşlarını, işgal ordusunun ve Nazi ordusunun çocuklara, savunmasız sivillere ve tüm altyapıya karşı uyguladığı yıkımın boyutlarını ve soykırımın göstergelerini görmek için Gazze Şeridi'ndeki varlıklarını yoğunlaştırmaya çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı. 

'AMAÇ, GAZZE HALKINI GÖÇE ZORLAMAK'

Sabra bölgesi ve Gazze şehrinin diğer bölgelerinde enkaz altında onlarca Filistinli sivilin cesetlerinin bulunması ve en önemli bilim kurumlarından İslam Üniversitesi'ndeki yıkımın boyutunun Gazze halkının maruz kaldığı dehşeti doğruladığı kaydedilen açıklamada, bu yapılanların amacının 'tüm yaşam tesislerini ve altyapıyı kasıtlı yok etmek ve Gazze halkını göçe zorlamak olduğu' belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER