Sağlık Bakanlığı: 17 öğrenci ve 8 çalışan cıvadan etkilendi

Ankara'da bir lisede termometre tüplerinin kırılması sonucu cıvadan 17'si öğrenci 25 kişi etkilendi.

Sağlık Bakanlığı: 17 öğrenci ve 8 çalışan cıvadan etkilendi
Ankara’da, Aktaş Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde termometre tüplerinin kırılması sonucunda 17 öğrenci ve 8 okul çalışanı hastaneye kaldırıldı.

Aktaş Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde termometre tüplerinin kırılmasıyla yayılan cıvadan, 17 öğrenci ve 8 okul çalışanı etkilendi. Rahatsızlananlar ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, okul tahliye edildi.

Temizleme çalışmasının ardından AFAD ekiplerinin raporuna göre, okulun bir süre tatil edilebileceği öğrenildi. Yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanlığı, hastaneye kaldırılanların sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti. Açıklamada, şu şekilde:

“Saat 15.24 sularında, Altındağ Aktaş Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde termometre tüplerinin kırılması sonucu civa dökülmesinden 17 öğrenci, 8 okul çalışanı olumsuz etkilenmiştir. Olay yerine intikal eden 112 ekipleri olaydan etkilenen 13 öğrenci, 1 çalışan Keçiören Mesleki Hastalıklar Hastanesi’ne intikal ettirilmiş, diğerleri de kendi imkanları ile aynı hastaneye ulaşmışlardır. Keçiören Mesleki Hastalıklar Hastanesi tarafından olaydan etkilenen öğrenci ve çalışanların acil muayeneleri yapılmıştır. Tetkikleri yapılmak üzere gözlem altına alınan öğrenci ve çalışanların genel durumu iyidir. Tetkik sonuçlarına göre gerekli işlem ve tedaviler yapılacaktır.” / DHA

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 22:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER