Bakan Kurum: TÜFE üstü kira artışı yapana yaptırım uygulanacak

Kira artış oranlarına ilişkin konuşan Bakan Murat Kurum, "Kira artışlarını TÜFE'ye uygun yapmak zorundayız. Kanunen böyle olması gerekiyor" dedi.

Bakan Kurum: TÜFE üstü kira artışı yapana yaptırım uygulanacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yeni bir proje açıklayacaklarını duyurdu ve "vatandaşların aidat öder gibi ev sahibi olabileceği" görüşünü dile getirdi. TÜFE üstü artış yapanların kendilerine bildirilmesini istediklerini belirten Bakan Kurum, "TÜFE üstü kira artışı yapana kanuni müeyyideyi uygulayacağız" dedi. Kurum yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

'BU ZAMLAR KANUNA AYKIRIDIR'

"Kira artışlarını TÜFE'ye uygun yapmak zorundayız. Kanunen böyle olması gerekiyor. Ama maalesef fırsatçılık yapan ve açıklanan rakamların üstünde zam yapan kişiler var. Bu zamlar kanuna aykırıdır. Kanunen yapılacak kira sözleşmesine aykırıdır. Böyle yapılan artışlar varsa vatandaşlar mahkemeye başvursun.

'1 HAFTA 10 GÜN İÇERİSİNDE MECLİS'E GÖNDERECEĞİZ'

Vatandaşlar TÜFE üstü artış yapanları bize bildirsin. TÜFE üstü kira artışı yapana kanuni mueyyideyi uygulayacağız. 4 bakanlık çalışıyoruz. Bir hafta 10 gün içinde çalışmayı meclisimize göndereceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.