3 yaşındaki Evrim Atış'tan iki gündür haber yok

Tokat'ın Yenisu köyü yaylasında dün kaybolan 3.5 yaşındaki Evrim'i arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı. Çalışmalara yarın jandarma özel birlikleri de katılacak.

3 yaşındaki Evrim Atış'tan iki gündür haber yok
Dilek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan Evrim Atış, dün sabah saatlerinde, Tokat’ın Turhal ilçesinin Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış’ın peşinden gitti. Evrim’in arkasından geldiğini gören Satı Atış, gelini Dilek’e seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Evrim’i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Satı Atış (1,5) ile oynarken gören Dilek Atış, ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Çevrede aranan Evrim, bulunamayınca komşulardan da yardım istenirken, jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine yaylaya jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Küçük Evrim, dün gece saatlerine kadar arandı; ancak bulunamadı.

Jandarma ve AFAD ekipleri, bugün sabah saatlerinde, Evrim’in kaybolduğu yer ile çevresinde arama çalışmalarını sürdürdü. Orman ve tarım arazilerinin bulunduğu alanda yapılan arama çalışmalarına Yenisu köyünün sakinleri de katıldı. Köylüler, Evrim’i bulmak için yaylaya traktörleriyle geldi. Jandarma ekipleri, drone kullanarak, havadan da arama yaptı.

‘YABANCI KİMSE YOKTU’

Satı Atış, ineklerin yanına giderken, gelini Dilek’e, peşinden gelen torunu Evrim’i almasını söylediğini anlattı. Atış, “Hayvanlarımız tarlaya girmesin, diye kız geldi; aradan kızı aldı gitti. Benim gördüğüm, ettiğim bu oldu. Ben enişteme dedim ki ‘Acıktık, hadi gidelim, yemeğimizi yiyelim’. Sonra buraya geldik. Anne, ‘Yok, nerede?’ dedi. ‘Yavrum ben çocuğu görmedim, ben sana götür’ dedim. Ancak o zaman aramaya başladık, daha bulamıyoruz. Burada oynuyordu. Yanında kimse yoktu, sadece kardeşi vardı” diye konuştu.


Tek isteğinin, çocuğunun bulunması olduğunu dile getiren Dilek Atış ise “Annem, hayvanların yanına gitti. Sonra annem bağırdı, ‘Çocuğu al’ diye. Çocuğu aldım, eve getirdim. Ondan sonra 5 dakikalığına ahıra girdim. Sonra çocuk çıkmış, gitmiş. Nereye gitti, daha da bulamıyorum. Aradım taradım her tarafı, bulamadım. Burada yabancı kimse yoktu” dedi.

VALİ: TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİK

Tokat Valisi Ömer Toraman,  İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, kaybolan Evrim Atış’ın ailesinin bulunduğu yaylaya geldi. Vali Toraman yaylada aileye ve köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vali Toraman burada gazetecilere, Evrim’i bulmak için devletin tüm imkanlarını seferber ettiğini söyleyerek, “Jandarmaya saat 14.00 itibariyle ulaşılması üzerine arama çalışmaları başlatıldı. O saatten bu saate kadar aramalar aralıksız devam ediyor. Gecede çalışmalar devam ediyor.  Şu ana kadar herhangi bir netice elde edemedik. Bugün itibariyle görevli sayımızı artırıyoruz. Hem de Ankara’dan Jandarma’dan özel bir kuvvette gelip çalışmalara katılacak” dedi.

Jandarma ile AFAD ve köy halkı Evrim’in kaybolduğu noktadan hat düzeni yaparak 2 kilometrelik alanda arama çalışmasını devam ettirirken, AFAD ekipleri de Evrim’in kayıp olduğu yerde bulunan su kuyusunu kontrol etti. Su kuyusunda yapılan ilk incelemede Evrim’e ait hiçbir bulguya rastlanmadı. Yaylada arama çalışmaları devam ediyor. (TOKAT-DHA)

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.