4 FETÖ sanığı duruşma salonundan kaçtı

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu'ndaki eylemlere ilişkin davada 4 sanık kaçtı. Serkan ve Songül Hasdemir ile Mustafa Kayabaşı ve Zekeriya Şentürk hakkında yakalama emri çıkartıldı.

4 FETÖ sanığı duruşma salonundan kaçtı
15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulundaki eylemlere ilişkin davada 5’i firari 307 sanığın yargılanmasına devam edildi. Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görülen davanın duruşmasında tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu. Haklarında tutuklama kararı çıkan 4 FETÖ sanığı duruşma salonundan kaçarken dava 9 Nisan’a ertelendi.


Darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu’ndaki eylemlere ilişkin 5’i firari 307 kişinin yargılandığı davada mahkeme, tutuksuz 19 sanığın tutuklanmasına, tutuklu 2 sanığın ise tahliyesine karar verdi. Ara kararın açıklanması sırasında duruşma salonundan kaçtıkları belirlenen Serkan ve Songül Hasdemir ile Mustafa Kayabaşı ve Zekeriya Şentürk hakkında yakalama emri çıkartıldı. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER