8 binden fazla Starbucks şubesi kapatılacak

Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks 29 Mayıs'ta ABD'deki 8 binden fazla şubesini bir süreliğine kapatacağını açıkladı. Bu kafelerde çalışan personele "ırk ayrımcılığıyla mücadele" eğitimi verilecek.

8 binden fazla Starbucks şubesi kapatılacak
Ünlü kahve zinciri Starbucks, yaptığı açıklamada 29 Mayıs günü öğleden sonra, çalışanlarına ırkçılığın önüne geçmek ve etik değerlere yönelik eğitim vereceği için şirketin ABD’de bulunan tüm mağazalarının kapatılacağını ifade etti.


NTV’de yer alan habere göre,
 Starbucks CEO’su Kevin Johnson, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Son birkaç günümü Philadelphia’da ekibimle birlikte neleri yanlış yaptığımızı ve bunu düzeltmek için atmamız gereken adımları öğrenerek geçirdim. Durum Starbucks ile sınırlı olmamakla birlikte, nefret söyleminin çözümün bir parçası olmaya kararlıyız. Mağazamızı ırksal önyargı eğitimi için kapatmamız, şirketimizin her seviyesinden ve yerel topluluklarımızdaki ortaklıklardan gelen özveri gerektiren bir yolculuğun sadece ilk olacak” ifadelerini kullandı.

Şirketin eğitim programı kapsamında ABD’de genelinde bulunan yaklaşık 8 bin Starbucks şubesinin kapatılacağı bildirildi. Bu kapsamda yaklaşık 175 bin Starbucks personeli, gizli ırkçılık, ayrımcılık, önyargı gibi sorunların önüne geçmek için eğitime teşvik edilecek.

Starbucks’ın ABD’de lisanslı yaklaşık 6 bin kafesi ise o gün açık kalacak. Süpermarketler ve havaalanları gibi yerlerde bulunan bu şubelerin personeline de eğitim materyali gönderilecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER