Altındağ saldırılarıyla ilgili 72 kişi daha gözaltında

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından Ankara Altındağ'da Suriyelilere yönelik saldırılarla ilgili 72 kişinin daha gözaltına alındığı açıklandı.

Altındağ saldırılarıyla ilgili 72 kişi daha gözaltında

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Suriyeli ve Afganistanlılara ait ev ve iş yerlerinin saldırıya uğramasıyla tırmanan gerilimle ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı. Altındağ'da Suriyelilere yönelik yapılan saldırılarla ilgili yapılan açıklamada "Güvenlik güçlerimizin ikazlarına uymayan, sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımlarda bulunan ve çeşitli suçlardan aranan 72 şahıs daha yakalandı" denildi.
 

"Altındağ ilçemizden 10 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşen müessif olay sonrası bölgede alınan önleyici tedbirler neticesinde, 12 Ağustos 2021 günü güvenlik güçlerimizin ikazlarına uymayan, sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımlarda bulunan ve çeşitli suçlardan aranan 72 şahıs daha yakalanmıştır" denen açıklama, şöyle devam etti:
 
"29 şahıs hakkında idari işlem uygulanırken, 43 şahısla ilgili adli işlem başlatılmıştır. Yakalanan şahısların 28'inin gasp, kasten yaralama, mala zarar verme, uyuşturucu madde imali, hırsızlık vb. gibi suçlardan kaydı bulunmaktadır."  / DUVAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER