Ayşenur Arslan gözaltına alındı

Halk TV'deki programı yayından kaldırılan ve hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı.

Ayşenur Arslan gözaltına alındı

Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmeler sonrası, Halk TV'deki programı yayından kaldırılan ve hakkında soruşturma başlatılan gazeteci Ayşenur Arslan gözaltına alındı.

Gazeteci Seyhan Avşar Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "TEM polisleri Ayşenur Arslan’ın kapısında. Ayşenur abla gözaltına alınıyor. Çağlayan’a götürülecek…" ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?

Halk Tv programcısı Ayşenur Arslan, Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin 2 Ekim’de Halk TV yayınında, "Belki o kişi üzerine bomba olduğunu bilmiyordu. Gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı, durup dururken kendini patlatmış. Ankara’da bir arabayı açıp düz kontakla çalıştırmak yerine neden Kayseri'de birini öldürerek ‘Ben geliyorum heeey. Bombalar sırtımızda tabanca belimizde nedir yani..." İfadelerini kullandı. 

Bunun üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Arslan'ın kullandığı ifadeler nedeniyle Halk TV ve Arslan hakkında inceleme başlattı. Ayşenur Arslan’ın hedef gösterilmesinden sonra Halk TV İmtiyaz Sahibi Cafer Mahiroğlu da Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi programının yayından kaldırıldığını açıkladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün sabah saatlerinde Arslan hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın ardından TEM Şube ekipleri, Arslan’ın İstanbul’daki evinde gözaltına alınarak Çağlayan Adliyesi’ne götürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER