Bingöl'de gece yarısı korkutan deprem

Bingöl, gece yarısı 4.7 büyüklüğündeki depremle sallandı. Korkutan deprem Bingöl ve ilçelerinin yanı sıra Elazığ ve Tunceli'nin bazı ilçelerinden de hissedildi. Depreme ilişkin açıklama yapan Bingöl Valisi Ekinci, şu an için kendilerine ulaşan olumsuz bir durumun bulunmadığını bildirdi.

Bingöl'de gece yarısı korkutan deprem

Akdeniz, Ege ve Balıkesir'de yaşanan depremlerin ardından bir sarsıntı da Bingöl'de yaşandı.

AFAD SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

İçişleri Bakanlığı AFAD Deprem Dairesinden alınan bilgilere göre, saat 03.49'da merkez üssü Bingöl'ün Yayladere ilçesinde Ricther ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

b2.jpg

BİRÇOK İLÇEDEN HİSSEDİLDİ

Yerin, 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Bingöl ve ilçelerinin yanı sıra Elazığ ve Tunceli'nin bazı ilçelerinden de hissedildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Bingöl Valiliği'nden depremle ilgili yapılan açıklamada, "Saat 03:49'de merkezi Yayladere olan 4.7 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. Merkezden de yoğun hissedilen deprem sonrası bölgedeki ilk taramalara göre herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah milletimizi ve memleketimizi her türlü afetten muhafaza etsin." ifadelerine yer verildi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci de vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

"Şu an itibarıyla bizlere ulaşan bir olumsuzluk bulunmamaktadır." diyen Ekinci, ekiplerin gerekli kontrolleri ve tespitleri sürdürdüğünü belirtti.

AFAD'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

AFAD'dan yapılan açıklamada ise "Geçmiş olsun Bingöl. Yayladere ilçesinde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi. / Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2022, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER