Cumhurbaşkanı Gül ABD'de protesto edildi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD'nin Boston kentinde protesto edildi.

Cumhurbaşkanı Gül ABD'de protesto edildi
Oğlu Mehmet Gül'ün Harvard Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezuniyet töreninin ardından, aynı okulda konferans vermek için ABD'nin Boston kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendilerine 'Bostonbullular' diyen bir grup tarafından protesto edildi.

Internet üzerinden haberleşerek Harvard Meydanı'nda toplanan ve çoğunluğunu Harvard Üniversitesi'nde mastır yada doktora yapan öğrencilerin oluşturduğu protestocular, ellerinde 'Cumhurbaşkanı Gül, Boston'da istenmiyorsunuz', 'Türkiye'de ifade özgürlüğü yok', 'İşçileri öldürmeye son verin. Türkiye ölümcül iş kazalarında Avrupa birincisi, dünya üçüncüsü', 'Kapitalizm Türkiye'de her gün 4 işçinin canını alıyor', 'Polis şiddetini durdurun', 'Grev, kürtaj, alkollü içki, hepsi yasak. Mahremiyetime saygı gösterin' yazılı dövizler taşıdı.

Gül Harvard Üniversitesi'nde, 'Güncel Bölgesel Sorunlar ve İlerisi' konulu bir konferans verdi. Harvard Üniversitesi'nin Türk gazetecileri akredite etmesine karşın, Gül'ün isteği üzerine gazeteciler konferansa alınmadı. / dha
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2014, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER