Diyarbakır Adliyesi önündeki eylemlere yasaklama

Diyarbakır’da, adliye çevresindeki yol, kaldırım ve alanlarda basın açıklaması, oturma eylemi ve yürüyüşler yasaklandı.

Diyarbakır Adliyesi önündeki eylemlere yasaklama

Diyarbakır Adliyesi çevresindeki yol, kaldırım ve alanlarda basın açıklaması, oturma eylemi ve yürüyüşler, güvenlik açısından risk oluşturduğu gerekçesiyle yasaklandı.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in serbest bırakılması için Diyarbakır Adliyesi önünde oturma eylemi yapılacaktı.

Ancak Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Adliyesi çevresindeki yol, kaldırım ve alanlarda basın açıklaması, oturma eylemi ve yürüyüşlerin yasaklandığını duyurdu.

Valiliğin, Yenişehir Kaymakamlığı tarafından alınan yasak kararı şöyle:

“Adliye binası ve çevresinde (Adliye Binası önü Elazığ Caddesi çift yönlü kaldırımlar dahil), Prof. Selahaddin Yağcıoğlu Caddesi üzerinde bulunan Karakoç Plaza önü ve çevresinde (Park Plaza Otele kadar), Elazığ caddesinde çıkan güzergah dahil yerlerde ve suçluların adliyeye ve sonrasında başka bir yere nakli esnasında güvenlik açısından İlçemiz dahilinde risk oluşturacak noktalarda yapılması planlanan ve muhtemel her türlü basın açıklaması toplantı ve yürüyüşü ile oturma eylemi, stand açma ve çadır kurma gibi her türlü faaliyetin, 12.05.2016 günü saat 8.00’dan itibaren ikinci bir karara kadar yasaklanmasına karar verilmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER