Erdoğan'dan öğretmen ataması açıklaması: Bakanlarımız son kez görüşecek

Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, beklenen öğretmen ataması duyurusunu yarına bıraktı: Milli Eğitim, Hazine Bakanımız, kurmaylarımız son kez görüşecek.

Erdoğan'dan öğretmen ataması açıklaması: Bakanlarımız son kez görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı sona erdi. Saat 16.30'da başlayan toplantı yaklaşık 3,5 saat sürdü. 

Toplantının ardından basının karşısına geçen Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

- Nefret suçları ile mücadele noktasında bundan sonra daha kararlı, cezai açıdan daha caydırıcı adımlar atacağız.

- Bazı 5. kol elemanları tarafından medyada körüklenen lümpen ırkçılığın asla iyi niyetli olmadığı açıktır.

- Son dönemde ayyuka çıkan Arapça alerjisinin gerisinde de aynı hastalıklı zihniyet vardır.

- Türkiye’ye döviz getiren turisti, kendi hesabına okuyan uluslararası öğrenciyi, istihdam oluşturan tüccarı, girişimciyi, esnafı, emek yoğun işlerde alın teriyle çalışan işçiyi düşmanlaştıran bu başı bozuk güruh ülkemiz düşmanları tarafından maşa olarak kullanılmaktadır.  

- Bunlar içlerindeki marazı ve nefreti sürekli birilerine yönelterek egolarını tatmin etmeye çalışan zavallılardır. Yurtseverlik, ülkemize sığınan mazlumlara zulmetmek değildir. Vatanına sahip çıkmak, ayrımcılık yapmak, yabancı turistleri, öğrencileri, sığınmacıları nefret objesi haline getirmek de değildir. Devlet ve millet olarak nefret suçu işleyen, Türkiye'nin çıkarlarına zarar veren, yıllık 54,3 milyar dolarlık gelirle ekonomimizin lokomotifi olan turizmi baltalayan faşist çapulculara asla müsaade edemeyiz, etmeyeceğiz.

-  Muhalefet çevrelerinin de bazı söylem ve eylemleri ile radikal faşizme meyletmesi Türkiye siyaseti adına üzüntü vericidir.

- Irak ve Suriye operasyonlarımız neticesinde manevra alanı iyice daralan bölücü örgüte neşteri önümüzdeki süreçte vuracağız. Irak ve Suriye operasyonlarımız neticesinde manevra alanı iyice daralan bölücü örgüte neşteri önümüzdeki süreçte vuracağız

- Irak PKK'yı yasaklı örgüt ilan etti. PKK, Irak ve Suriye'de olduğu sürece güvende olmayız.  

-  Hamas'ın ateşkesi kabul etmesinden memnunuz. Aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm Batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum.

- Siyasette yumuşama istemeyen marjinal odaklara maalesef malzeme verilmiştir. Bundan kimsenin memnun olmadığına inanıyorum. Siyasetten emekliye sevk edilenler dahil kimi çevrelerin 31 Mart sonrası yapıcı atmosferi zehirlemek için yoğun bir uğraş içinde olduğu anlaşılıyor.

'POLİSLERİMİZİ KUTLUYOR, TEK TEK ALINLARINDAN ÖPÜYORUM'

- 1 Mayıs Türkiye'nin 78 ilinde, 210 etkinlikle şölen havasında kutlandı. Lafa gelince emekçinin hakkını savunduğunu iddia eden kimi kuruluşlar, işçi bayramını polisimize taş ve sopalarla saldırarak kutlamayı tercih etti. Samimi çağrılarımıza rağmen Saraçhane'den yansıyan bazı görüntüler, 1 Mayıs'ın ruhuna gölge düşürmüştür. Siyasette ve toplumda yumuşama istemeyen marjinal odaklara maalesef malzeme verilmiştir. Bundan kimsenin memnun olmadığına inanıyorum.

- Şehir eşkıyalarının azgınlıklarına rağmen soğukkanlılığını koruyan polislerimizi kutluyor, hepsinin tek tek alınlarından öpüyorum.  

-Yıllık enflasyon yaz aylarından itibaren inşallah düşüşe geçecektir. Konut ve araç piyasasında oluşan fiyat balonu sönmeye başlamıştır.

- Kamuda, taşıtlar, binalar, cari harcamalar, hizmet içi eğitimler, yurt dışı seyahatler gibi pek çok alanda tasarruf kültürünü güçlendirecek adımlar atacağız. 

- Türkiye Yüzyılı Maarif modeli, evlatlarımızın geleceğe çok daha donanımlı, erdemli, başarılı ve şuurlu bir şekilde hazırlanmasını sağlayacaktır. 

- (Öğretmen ataması) Bugün ayrıca atama bekleyen öğretmen adaylarımızın durumunu da mütalaa ettik. Milli Eğitim Bakanımız, Hazine Bakanımız ve ekonomi kurmaylarımızla son bir kez daha görüşecek, ardından öğretmen adaylarımızı bilgilendirecek. Bakanlığımız yarın atamaya esas branş dağılımlarını, başvuru takvimini ve süreci paylaşacaktır. Fazla zaman kaybına tahammülümüz yok. Kısa zamanda inşallah atamayı bilhassa bakanımız açıklayacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER